Reklama

Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil, venku je 13.2 °C

Olomoucké i šternberské volejbalistky prohrály doma

Sport

8.12.2023

Autor: Petr Pelíšek

V předehrávce 16. kola extraligy přivítaly volejbalistky VK Šantovka Olomouc UP na domácí palubovce v tabulce třetí Duklu Liberec. Vyrovnaný první set získala Dukla, druhý brala Šantovka, pak ale Liberec na začátcích dalších sad vždy získal náskok a Hanačky i přes bojovný výkon padly 1:3. Sokol Šternberk hrál pro změnu v předehrávce 13. kola důležitý duel s Přerovem, bohužel tým před ním sklátila nemoc. V prvním setu Sokol neudržel v závěru vedení, ztratil jej a přes zisk druhého dějství putovaly nakonec všechny body do Přerova.

V úvodu olomouckého zápasu se oba týmy tahaly o body, za domácí sázela smeče Artyshuková, za hosty zejména Herdová. První možný zlom hrozil za stavu 12:14, což chtěl domácí kouč Drešl zastavit timeoutem. A dařilo se držet Duklu maximálně o dva body. Pak se ale hostům podařilo utéct o celých šest (18:21, 18:24), Šantovka sice při podání Fedchukové dokázala neuvěřitelně srovnat na 24:24, ale Liberec set nakonec přece jen získal za vítězství 26:24.

Druhé dějství začala opět servírovat Fedchuková a podání ukrajinské hráčky v dresu Śantovky Dukle zase nechutnalo - 3:0. Hanačky navýšily vedení na 7:2 a oddechový čas si bral trenér hostí Gálik. Olomoučanky dobrým servisem a obranou držely náskok, vedly 14:7 a po dalších podáních Fedchukové už to bylo o deset. Trenér hostí prostřídal sestavu, ale domácí si již pro set došli (25:15) a bylo srovnáno.

Ve třetí sadě Dukla přidala na razanci v útoku i pozornosti v obraně a šla do vedení 8:2 při podání Kvapilové.  Univerzita se snažila v polovině setu náskok stáhnout, ale Dukla už vedla 15:8 a 20:13.  Liberec se po vítězství v setu 25:16 dostal do vedení 2:1.

Ve čtvrté části začala servírovat hostující Šulcová a Liberec opět chytil start setu (4:0). Domácí snížili při servisu Fedchukové, ale hosté po smeči kapitánky Vyklické navýšili na 6:2. V domácím týmu se v útoku opět začala prosazovat Artyshuková, olomoucký výběr snížil na 8:11 a radit se šel hostující celek. A pomohlo to, hosté šli do vedení 15:9. Náskok si hostující družstvo pohlídalo a po vítězství v setu 25:14 získalo zápas poměrem 3:1.

 „Mrzí mě, že se nevyvarujeme řady chyb. V první sadě za stavu 18:18 jsme si Duklu nechaly utéct, pak jsme se to snažily dotáhnout, ale nepovedlo se to. Kromě druhého setu, kdy jsme měli navrch my, tak třetí i čtvrtý jsme začali prohrávat o šest bodů a pak je hrozně těžké se dostat zpátky. Týmy jako Liberec si takové řady bodů pak už nenechají vzít,“ řekla k utkání kapitánka Šantovky Michaela Nečasová.

Kouč Liberce Libor Gálik byl rád z ukončení série proher svého celku: „Pro nás to bylo vydřené vítězství. Po prvním setu to vypadalo jednoduše, protože domácí udělali hodně nevynucených chyb, druhý set nám ale utekl. Potom jsme se občas trápili, ale výsledek byl nakonec dobrý. V poslední době se nám nedařilo, takže jsme spokojení s výhrou a ziskem bodů.“

Velmi zklamán z porážky byl trenér Olomouce Jan Drešl: „První dva sety jsme hráli výborně, bohužel v tom prvním jsme neuhráli koncovky a dvěma chybami jsme nechali vyhrát soupeře. Ve třetím jsme nesložili dobré přihrávky, namazali jsme se na bloku a od té doby se naše hra rozsypala a soupeř měl hru naprosto pod kontrolou. Gratuluji Liberci k vítězství.“

Ve 13. ligovém kole hraje Šantovka Olomouc v sobotu 9. prosince od 17 hodin na palubovce Prostějova.

VK Šantovka Olomouc UP - VK Dukla Liberec 1:3 (-24, 15, -16, -14)

Rozhodčí: Trumpeš, Vachutka. Čas: 101 minut. Diváků: 150

Olomouc: Shevkeneková, Fedchuková, Nowaková, Artyshuková, Farská, Nečasová, libero: Chaloupková, Střídala: Šotkovská.
Liberec: Šulcová, De Mellová, Kvapilová, Herdová, Vyklická, Robins-Hardyová, libero: Kolářová. Střídaly: Pragerová, Frankevychová, Dvořáková, Fixová-

Ve Šternberku po vyrovnaném úvodu získal domácí Sokol při servisu nahrávačky Kurerové vedení 15:10, což vypadalo pro domácí celek nadějně. Hosté poslali na hřiště Hůskovou místo Lazárkové a dokázali snížit na rozdíl dvou bodů. Šternberk stále držel vedení, vedl ještě 19:16 a 23:21, ale závěr patřil hostující Kovačićové, která nejprve smečí srovnala a pak dvěma přímými body z podání zajistila Přerovu vedení v duelu.

Ve druhém dějství Sokol po celý jeho průběh mírně vedl. Srovnáno bylo za stavu 13:13 a 21:21, závěr tentokrát domácí celek zvládl, když se prosadila v útoku Cohenová, která pak přidala bod z podání, a setbol následně proměnila polská hráčka Klodová.

Ve třetí části Přerov hned v jeho úvodu díky bodům Kohoutové, Vajdové a Kovačićové utekl domácím týmu a získal náskok šesti bodů (9:3). Tuto výhodu si pak hostující celek udržoval až do koncovky setu, kterou zvládl a po vítězství 25:18 získal vedení 2:1.

Ve čtvrtém setu byl průběh vyrovnanější, domácí hráčky bojovaly, ale chyběly body Deptuchové. Kapitánka Weidenthalerová se snažila tým burcovat, ale Přerov získal vedení 12:8 a byť se domácí tým ještě jednou dostal na tři body (15:18), tak si hosté již nenechali vítězství vzít a po zisku čtvrtého setu vybojovali celý zápas.

„Dnešní zápas se nám bohužel nepovedl tak, jak bychom si představovali. Nechceme se vymlouvat, ale i z důvodu marodky, některé hráčky hrály pod antibiotiky a nastoupily bez tréninku rovnou do zápasu. I tak jsme dokázali vzdorovat. Prví set jsme prohráli vlastními chybami na jeho konci. Druhý set jsme vyhráli, ale chyběla nám taková agresivita. Nebyl to ten zápas, co hráváme - agresivita na útoku nebyla v takové míře, aby se nám dařilo uhrávat úplně všechno. Snad se z toho do příštího týdne dostaneme a nemocné hráčky se dostanou do tréninku. Gratulujeme soupeři,“ zhodnotil duel kouč Sokola Šternberk Miroslav Jehlář.

„Dnes musí u nás převládat spokojenost z vítězství za tři body. Soupeř na to, že má nemocné hráčky, dřel, makal, neměl co ztratit. My jsme obrátili první set, myslím si, že jsme ale pak hrubě podcenili ten druhý. Třetí set byl v naší režii a v podstatě tak, jak se vyvíjel ten třetí, tak i ten čtvrtý jsme pak už měli pod kontrolou. Takže vítězství pro nás zasloužené, ale klobouk dolů před domácími holkami, odehrát to v sedmi lidech na téhle úrovni, tak jim k tomu výkonu také gratuluji,“ řekl po utkání kouč Přerova Radim Vlček.

Další zápas odehraje Šternberk v rámci 14. extraligového kola ve středu 13. prosince od 17 hodin ve Frýdku-Místku.

TJ Sokol Šternberk - Volejbal Přerov 3:1 (- 23, 23, -18, -20)

Rozhodčí: Slezák, Ištvanech. Počet diváků: 110. Čas: 110 minut.

Šternberk: Kurerová, Deptuchová, Laskowská, Kłodová, Weidenthalerová, Cohenová, libero: Vyjídáková.
Přerov: Lazárková, McClellanová, Tinklová, Vajdová, Kohoutová, Kovačićová, libero Kulová. Střídaly: Hůsková, Martincová, Oborná, Oujezdská.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Balneo - Lázně Flora

Katalog firem » Služby » Wellness, lázně, sauny

Wellness zařízení v rámci hotelu Central Park Flora Olomouc. Jsme zaměřeni na komplexní relaxaci s upřednostněním lázeňských procedur. Ve spolupráci s hotelem nabízíme wellness pobyty...