Reklama

Pondělí 16. září 2019, svátek má Ludmila, venku je 14.6 °C

Olomoucké děti umělecky ztvárňovaly bezpečnost ve veřejné dopravě

Zprávy z regionu

27.5.2019

Autor: red

Na tři stovky žáků a dětí z pětadvaceti olomouckých mateřských a základních škol se zúčastnily již 14. ročníku Výtvarné soutěže Bezpečná Olomouc, kterou pořádá Nadace Bezpečná Olomouc ve spolupráci se ZŠ Komenium. Protože Nadace slaví letos své 25. výročí a Dopravní podnik města Olomouce slaví dokonce již 120. výročí vzniku, tvořili žáci tentokrát výtvarná díla na téma "Jak se správně chovat ve veřejné dopravě".

Foto: Archiv pořadatele

Při této činnosti, která probíhala nejčastěji v hodinách výtvarné výchovy, mohli pedagogové hovořit s žáky též o problematice bezpečnosti a čerpat z jejich vlastních zážitků, představivosti a motivovat je ke kresbě a malbě na toto téma. Nad letošním ročníkem převzal záštitu náměstek primátora Martin Major, který má dopravu ve své gesci.

Výtvarná soutěž byla završena ve čtvrtek 23. května ve freskovém sále Základní školy Komenium vernisáží žákovských a dětských výtvorů, mezi kterými byly kresby, malby, skládačky nebo prostorová díla. Předseda Správní rady nadace Ivan Langer spolu s ředitelem školy Františkem Vlčkem, náměstkem primátora Martinem Majorem a předsedou dozorčí rady a představenstva dopravního podniku Josefem Kaštilem a Jaromírem Machálkem předali diplomy, knižní a výtvarné odměny za nejlepší díla. Třicet šťastlivců si odneslo domů také hru dopravního podniku "Člověče, nastup si". Mnohá z děl budou od příštího týdne vystavena v tramvajích, aby se s nimi mohlo seznámit co nejvíce Olomoučanů. 

Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Dámské turistické boty z kvalitní nubukové kůže, skvělá obuv i do terénu a na houby.

Celá podešev je přišitá ke svršku, nehrozí rozlepení. Další pozitivum je pohodlí a polstrovaná kožená stélka.
V nabídce více barev i modelů.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc
otevřeno Po-Pá-9-18 hod.
So - 09-12 hod.
www.obuvhulman.cz