Reklama

Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela, venku je 10 °C

Olomouc je super město, řekl Greššák

Sport

3.7.2019

Autor: Petr Pelíšek

Defenzivu SK Sigma Olomouc by měl v novém soutěžním ročníku vytvrdit slovenský záložník Lukáš Greššák. Poprvé na Andrově stadionu si po svém přestupu na Hanou zahrál symbolicky proti Spartaku Trnava, tedy klubu, se kterým získal mistrovský titul.

Jaký byl první zápas v dresu Sigmy na Andrově stadionu?
Těšil jsem se na to, protože je to jiné, jako hrát někdy na nějaké vesnici. Hrát na pěkném stadionu je jiné. Jen mě mrzí to, že jsme prohráli.

Jak jste se cítil fotbalově?
Kluci umí hrát fotbal, já se do toho ještě potřebuju dostat. Cítím sám na sobě, že to není ono. Ale na to je příprava. Teď jsme na soustředění, tam doladíme potřebné věcí a věřím, že za dva týdny to bude o něčem jiném.

Tvrdost tam z vaší strany byla, fotbalovost pak ještě přibude?
No … Tvrdost jsem měl vždycky, fotbalovost, to musím nějak natrénovat, tím jsem nikdy nějak nevynikal. Ale to doženu.

Jaké bylo hrát proti Spartaku Trnava?
Tak bylo to něco jiného. Byl jsem v tom klubu čtyři a půl roku. Zažil jsem tak krásné chvíle, titul, Evropu, skupinu Evropské ligy. Ale teď už j toho týmu znám jen jednoho hráče, brankáře, ostatní kluci už jsou tam noví. Takže to bylo, jako kdybych hrál proti nějaké cizí Trnavě.

Jak se vám zatím líbí v klubu, ve městě, co spoluhráči?
Olomouc je super město, kluci jsou také v pohodě. Jsou většinou mladší než já, řekl bych, že jsem už takový starší děda mezi nimi. Ale kluci umí hrát fotbal, ukázali to nejen proti Trnavě, ale i v jarní části sezony. Že jsou na hřišti právem. Jsem rád, že jsem tady a už je jenom na něm, abych jim pomohl.

Vy trenéra Radoslava Látala dobře znáte.
Ano. Vedl mě už v Trnavě. Příprava tam byla kratší, protože jsme hráli Evropu. Pak hráli anglické týdny, takže se nedalo tolik trénovat. Myslím si, že tvrdá příprava patří k fotbalu a hráčům to může jenom pomoci.

Bylo jeho angažmá v Sigmě jedním z důvodů vašeho přestupu do klubu?
I tohle rozhodlo. Ale především hlavně to, že jednání byla rychlá, nijak se to nenatahovalo. Dostal jsem konkrétní nabídku, řešili jsme to s manažerem, samozřejmě také s rodinou. Rozhodlo i to, že Olomouc je pěkné město, také to, že Sigma, co si pamatuju, hrála vždycky perfektní fotbal. I to mě se přilákalo.

Znáte českou ligu?
Ještě jsem ji nehrál. Ale určitě jsem ji sledoval. Naposledy jsem byl v Polku a říká se, že česká liga je techničtější. Uvidíme, jaké to pak bude v soutěži.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Italské potraviny

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

Navštivte naší prodejnu Italské potraviny na adrese Schweitzerova 97,Olomouc kde nabízíme dárkové balíčky ,bárkové koše ,mléčné výrobky,certifikované těstoviny ,kávu,uzeninu a spusty dalšího.Těšíme se na Vás www.italskesuroviny.cz