Reklama

Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor, venku je 23.6 °C

Okresní hospodářská komora Olomouc hodnotí rok 2019 a představuje generálního partnera

Zprávy z regionu

28.1.2020

Autor: red

Okresní hospodářská komora Olomouc (OHK) má za sebou další úspěšný rok. V roce 2019 se rozšířila o 19 nových členů, což je stejný počet jako v roce předchozím. Drží tak vysoké tempo a řadí se tímto k nejrychleji rostoucím komorám napříč Českou republikou. Komora současně představuje nové celoroční partnery pro rok 2020, tím generálním se stala společnost BP STAVBY Morava s.r.o.

Foto: OHK Olomouc

"Rok 2019 hodnotím optikou komory i optikou regionálního rozvoje velmi pozitivně. Našemu hospodářství se nebývale dařilo. Nejen firmy, ale i zaměstnanci by měli být spokojení. Firmy měly stále dostatek zakázek, zaměstnancům povětšinou rostly mzdy a nezaměstnanost byla rekordně nízká. Právě ale nízká nezaměstnanost měla na firmy negativní vliv, nebýt totiž akutního nedostatku zaměstnanců, růst mohl být daleko výraznější," shrnul svůj pohled ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc Radim Kašpar.

Komora představila v loňském roce veřejnosti svůj systém celoročního marketingového partnerství. Generálním partnerem pro aktivity OHK se pro rok 2020 stala firma BP STAVBY Morava s.r.o., dynamická stavební a inženýrská společnost, jejímž cílem je realizace projektů pro bydlení, podnikání, obchod a služby včetně speciálního zakládání staveb s působností v rámci České republiky. Firma se může chlubit zajímavými realizacemi jako například revitalizace Kasemat (objekt tzv. vodních kasáren v Olomouci), další etapa výstavby BEA Centra Olomouc, Byty Slavonínská, výrobní hala DEKWOOD a mnohé další. Finální dohoda o spolupráci byla potvrzena na proběhnuvším Business plesu, jehož je komora iniciátorem a jedním z organizátorů.   

"Naše společnost byla založena v dubnu roku 2016 a působí v ní řada zkušených odborníků. Abychom uspěli v tak nabité konkurenci, která v Olomouckém kraji působí, musíme být cílevědomí, pragmatičtí a práce musí být i našim koníčkem. Podobný přístup k práci sleduji i u ředitele OHK Radima Kašpara, který dle mého názoru dal hospodářské komoře v regionu jasný směr a smysl. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli pro generální partnerství v letošní roce. Je potřeba podpořit organizaci, která pomáhá nám podnikatelům, má bohatou síť kontaktů, realizuje zajímavé záměry a přispívá i k realizaci našich projektů," sdělil k partnerství zakladatel a jednatel společnosti Petr Baštinec.

Hlavním partnerem se stalo nové multifunkční kulturní centrum Telegraph s galerií současného umění, kavárnou, coworkingovým centrem a dalším zázemím pro umělce, veřejnost i byznys. 

Na pozici partner představuje komora dvojici významných společností. M. L. S. Holice, spol. s r. o., jednoho z největších průmyslových zaměstnavatelů v Olomouci a největšího výrobce elektrických generátorů v České republice. Dále akciovou společnost SIGMA GROUP, která komoru podpořila také v loňském roce. Jedná se o známého strojírenského výrobce čerpací techniky, kterou mimo jiné prodává i přímo koncovým zákazníkům skrze svůj internetový obchod SIGMAshop.cz

Okresní hospodářská komora Olomouc působí v regionu od roku 1851 a v roce 2019 vyrovnala veleúspěšný rok 2018 co do počtu nových členů. Také v loňském roce rozšířilo členské řady na devatenáct subjektů, významných regionálních firem. Hlavním posláním komory je prosazování zájmů podnikatelů a firem, poskytování informačních, poradenských a vzdělávacích služeb a úsilí o hospodářský rozvoj regionu. Samostatným tématem je řízený networking a podpora (poly)technického vzdělávání. 

Mezi vlajkové akce komory patří v průběhu roku například Business ples, Olomoucké dopravní fórum, Konference Smart region a nespočet dalších akcí, workshopů, seminářů, konferencí, projektů a účastí v oficiálních poradních strukturách nejen Statutárního města Olomouce či Olomouckého kraje.