Reklama

Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor, venku je 11.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Okno do praxe nabídne studentům přehled o nabídce zaměstnání i rozmanité pracovní příležitosti

Zprávy z regionu

11.4.2019

Autor: red

Setkání zaměstnavatelů a studentů Univerzity Palackého s názvem Okno do praxe se uskuteční už pojedenácté. Studenti díky této akci získají přehled o nabídce zajímavého zaměstnání i lepší orientaci na pracovním trhu. Setkání se uskuteční v úterý 16. dubna od 10:00 do 15:00 v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Studenti mají po roce unikátní šanci potkat se osobně s potenciálními zaměstnavateli a zjistit, jaké pozice nabízejí a za jakých podmínek, udělat si přehled o průběhu výběrového řízení nebo se dozvědět podrobnosti o možnostech praxí, brigád, trvalého zaměstnání, stáží či trainee programů. Na workshopech mohou zájemci využít individuálních konzultací. Celý program doplňují přednášky na vypsaná témata. Akce je letos poprvé určena studentům všech fakult.

"Každoročně se na akci setkávám s významnými zaměstnavateli, kteří jsou velmi inspirativní. Fakt, že si s nimi studenti mohou promluvit, považuji za velmi důležitý a pro budoucí působení nenahraditelný. Je také velmi potěšující, když tato setkání vyústí ve vzájemnou dlouhodobou spolupráci," sdělila koordinátorka akce Dagmar Petrželová z přírodovědecké fakulty. Mezi přihlášenými účastníky jsou například Hella Autotechnik Nova, s. r. o., Fakultní nemocnice Olomouc, Siemens, s. r. o., Středomoravská nemocniční, a. s., Meopta – optika, s. r. o, Teva Czech Industires, s. r. o, Varroc Lighting Systems, s. r. o., Bioveta, a. s., Contipro, a. s., Miele technika, s. r. o. či Krajský úřad práce. Celkově se přihlásilo 54 firem z celé České republiky.

Setkání zaměstnavatelů a studentů Univerzity Palackého Okno do praxe se uskuteční už pojedenácté. Mezi zástupci firem najdeme i absolventy UP, s nimiž mohou studenti navázat zajímavou spolupráci. Garanty této akce jsou Přírodovědecká fakulta UP a Kariérní centrum UP. Vše o programu najdete na www.oknodopraxe.upol.cz.