Reklama

Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie, venku je 1.5 °C

Obce a školy v kraji získaly prestižní ocenění

Zprávy z regionu

5.10.2020

Autor: roc

Vybrané obce a jejich příspěvkové organizace – základní a mateřské školy, získaly ocenění v oblasti bezpečnosti. Ocenění „Bezpečný úřad“ pro obce a ocenění „Bezpečná organizace“ pro základní a mateřské školy převzali na půdě krajského úřadu Olomouckého kraje starostové či tajemníci obcí a ředitelé mateřských a základních škol.

Slavnostní akt předávání ocenění „Bezpečný úřad“ pro obce a ocenění „Bezpečná organizace“ pro základní a mateřské školy proběhl dne 22. září 2020 za účasti ředitele krajského úřadu Lubomíra Baláše a 2. náměstka hejtmana Olomouckého kraje Jana Zahradníčka. Oceněné obce a jejich příspěvkové organizace patří mezi prvních 24 oceněných úřadů a škol v Olomouckém kraji. Zástupci Olomouckého kraje, který je partnerem projektu, ocenili účastníky projektu jako příklady dobré praxe, protože opravdu splňují podmínky, které jsou dány zákonem a k této problematice přistupují zodpovědně, a zároveň věří, že se do projektu zapojí i další organizace, protože spuštění projektu má mezi starosty a řediteli napříč regiony pozitivní ohlas.

Projekt pod názvem Bezpečný úřad a Bezpečná organizace, který se zaměřuje na řešení bezpečnostní problematiky a aktivní řešení bezpečnostní politiky na úřadech a ve školách, byl spuštěn v průběhu tohoto kalendářního roku. Oba projekty, jež jsou velmi pozitivně vnímány ze strany dozorových orgánů, realizuje auditní a poradenská společnost 2K Consulting s.r.o.. Výsledkem dlouhodobé spolupráce s realizátory projektu je zjištění, že oceněné obce a školy splňují výstupy pro kontrolní a dozorové orgány, které pro tento rok byly zaměřeny na oblast zpracování a ochrany osobních údajů (GDPR).

Audit byl složený z místního šetření a revize provozně-bezpečnostní dokumentace, včetně směrnic a přijatých opatření včetně souladu s národní legislativou a s legislativou EU. Zároveň byli proškoleni všichni zaměstnanci obecních úřadů, základních i mateřských škol v otázkách v otázkách problematiky ochrany osobních údajů se zaměřením především na řešení bezpečnostních incidentů a řešení praktických problémů ve veřejné správě či ve školství.

Získání tohoto ocenění bude školám přinášet výhodu v podobě využití ochranné známky a zařazení mezi organizace, které lze z pohledu zaměstnanců, rodičů dětí a přátel školy i široké veřejnosti považovat za bezpečné i z hlediska tvorby a dodržování bezpečnostních pravidel a standardů, ke kterým se organizace zavázaly.

Přehled obcí, které získaly ocenění „Bezpečný úřad“

Město Tovačov

Obec Bělkovice-Lašťany

Obec Bohuslavice

Obec Čehovice

Obec Dubicko

Obec Klenovice na Hané

Obec Malá Morava

Obec Medlov

Obec Skrbeň

Obec Uhřičice

Obec Zvole

 

Přehled škol, které získaly ocenění „Bezpečná organizace“

Mateřská škola Čehovice, okres Prostějov, příspěvková organizace

Mateřská škola Klenovice na Hané, příspěvková organizace

Mateřská škola Malá Morava, příspěvková organizace

Mateřská škola Tovéř, okres Olomouc, příspěvková organizace

Základní škola a mateřská škola Dubicko, příspěvková organizace

Základní škola a Mateřská škola Medlov, příspěvková organizace

Základní škola a mateřská škola Skrbeň, příspěvková organizace

Základní škola a Mateřská škola Tovačov

Základní škola a Mateřská škola Zvole, okres Šumperk, příspěvková organizace

Základní škola a Mateřská škola, Bohuslavice, okres Šumperk, příspěvková organizace

Základní škola Boleslava Hrbka a Mateřská škola Leština, příspěvková organizace

Základní škola Klenovice na Hané, okres Prostějov, příspěvková organizace

Základní škola Šternberk, Olomoucká 76

roc

Reklama

Redakce OLOMOUC.CZ

Katalog firem » Služby » Internetové portály

Komerční informační portál pro město Olomouc a Olomoucký kraj.