Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 6.8 °C

O víkendu začne Sčítání lidu 2021. Probíhat bude převážně online, dotazník zabere 15 minut

Zprávy z regionu

25.3.2021

Autor: red

Českou republiku čeká nejmodernější sčítání lidu, domů a bytů, které startuje v roce, kdy od prvního prvorepublikového sčítání uplyne přesně 100 let. Jeho první fáze, která je připravena jako online, bude zcela bezkontaktní, a vzhledem k epidemické situaci i nejbezpečnější. Sčítací akce, která se koná jednou za deset let, začne o půlnoci z pátku na sobotu a potrvá do 11. května.

Ilustrační foto

Foto: www.scitani.cz

Od 27. března do 9. dubna se lidé budou moci sami sečíst přes webovou nebo mobilní aplikaci z pohodlí domova, bez nutnosti dalšího kontaktu se sčítacím komisařem. Jedinou podmínkou online sečtení je přístup k internetu. V současné době k němu má přístup více než 80 procent obyvatel.

Sčítání je povinné, sečíst se musí všichni obyvatelé republiky. Těch je kolem 10,7 milionu. Letos se bude vyplňovat zhruba o polovinu méně údajů než při posledním cenzu v roce 2011. Statistici řadu informací získají totiž z registrů. "Online sčítání, kromě toho, že je rychlé a jednoduché a lze ho provést odkudkoli, kde je připojení k internetu, má ještě řadu dalších výhod. Například tu, že za celou rodinu může vyplnit sčítací formuláře jeden člen, který má s používáním internetu největší zkušenosti. Stačí, když mu ti ostatní nadiktují své údaje, a on je do počítače, tabletu či mobilu vloží," upozorňuje na výhody online sčítání předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček. Online sčítání rovněž představuje ideální variantu z hlediska obrany proti šíření koronaviru. Není totiž třeba kvůli němu nikam chodit, s kýmkoliv se potkávat, přebírat a předávat formuláře a obávat se případné nákazy. Online sečíst se můžete pohodlně z domova, i když budete třeba zrovna v karanténě.

Ten, kdo se z jakéhokoliv důvodu nebude moci sečíst online, vyplní v druhé fázi sčítání klasický listinný formulář, a to od 17. dubna do 11. května. Za velmi přísných hygienických opatření ho občan získá od sčítacích komisařů spolu s odpovědní obálkou. Vyplněné formuláře bude možné zdarma vhodit do jakékoliv poštovní schránky, poslat na P. O. Box České Pošty nebo odevzdat na kontaktním místě sčítání.

Sčítání 2021

Sčítání začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021.

Elektronický sčítací formulář bude zpřístupněn na této stránce nebo v mobilní aplikaci.

Pokud se do 9. dubna nesečtete prostřednictvím internetu, budete muset vyplnit listinný sčítací formulář.

Veškeré informace o Sčítání 2021 jsou dostupné na stránkách www.scitani.cz

Reklama

Restaurace Goliáš

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Vážení hosté, jsme velice potěšeni, že jste si i v dnešní uspěchané době našli čas navštívit právě naši restauraci. Budeme se snažit, abychom Vám naší kuchyní a obsluhou zpř...