Reklama

Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana, venku je 25.5 °C

O víkendu proběhne ve Chválkovicích 48. ročník Memoriálu Miloslava Mikšíka

Sport

23.7.2020

Autor: red

Již 48. ročník Memoriálu Miloslava Mikšíka se uskuteční ve dnech 25. a 26. července v areálu SK Chválkovice. Tohoto tradičního turnaje, konaného vždy před zahájením mistrovských soutěží, se stejně jako v loňském roce zúčastní domácí SK Chválkovice (1. A třída), Slovan Černovír (1. B třída), Sokol Bohuňovice (Krajský přebor) a FK Nové Sady (divize).

Tradice Memoriálu Miloslava Mikšíka se datuje do začátku 70. let, kdy se tehdejší činovníci chválkovické kopané rozhodli uspořádat fotbalový turnaj, kterým by uctili památku bývalého hráče, trenéra a v neposlední řadě i funkcionáře Miloslava Mikšíka. Miloslav Mikšík se narodil 6. 12. 1926 a jako kvalitní hráč odehrál stovky zápasů v dresu Hodolan, Lokomotivy Olomouc a samozřejmě i v dresu Chválkovic. Po konci aktivní kariéry se začal věnovat mládeži, když vedl chválkovický dorost, jejichž kolektiv dokázal tak stmelit, že tito hráči tvořili nejen dlouhodobý základ kádru chválkovického áčka, ale posléze tvořili i základ funkcionářského kádru chválkovického klubu.

Sportovní část programu bude zahájena v sobotu 25.7. v 15:00 úvodním duelem mezi TJ Sokolem Bohuňovice a FK Nové Sady. V 17:00 potom bude zahájeno druhé utkání mezi domácími SK Chválkovicemi a Slovanem Černovír. V neděli 26.7.2020 se budou hrát dva zápasy, a to v 15:00 utkání o třetí místo a v 17:00 bude zahájeno finále. Před těmito zápasy v neděli bude odehráno tradiční vzpomínkové utkání na Otu Vyskočila mezi starými pány SK Chválkovice a SK Sigma Olomouc od 13:00 hod. V sobotu bude utkání řídit trojice rozhodčích ve složení Radek Kubíček, Václav Januš, Zdenek Petr. V neděli budou na hřišti rozhodovat Petr Dokoupil, Radek Motal, Jan Petrásek.

Fanynky a fanoušci, kteří zavítají do chválkovického areálu se mohou rovněž těšit na bohatý doprovodný program. Součástí programu bude i představení vizualizace rekonstrukce sportovního areálu SK Chválkovice, ke které by mělo dojít v nejbližších letech za podpory Národní sportovní agentury ČR, Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouce. Po oba dva dny budou k dispozici slosovatelné zpravodaje, jejichž slosování proběhne vždy v přestávce mezi prvním a druhým utkáním. Pro mladší fanynky a fanoušky bude připraven skákací hrad, trampolína a Vrcholem doprovodného programu potom bude diskotékový večer, který bude zahájen v sobotu ihned po skončení druhého utkání.

Po oba dva dny se návštěvníci chválkovického areálu mohou rovněž těšit na bohatou nabídku občerstvení a setkání se zajímavými osobnostmi. K dostání budou tradiční makrely, grilovaný hermelín, klobásy a cigára z udírny a další speciality z grilu.

Reklama

ScioŠkola Olomouc – základní škola, s.r.o.

Katalog firem » Vzdělávání a školství » Základní školy

Soukromá alternativní škola postavená na principech svobodného vzdělávání, která využívá moderních metod ve vzdělávání a chce vychovávat děti tak, aby byly v budoucnu šťastné a dobř...