Reklama

Neděle 18. srpna 2019, svátek má Helena, venku je 29.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Nová hřiště i sportoviště. Na výstavbu a rekonstrukci areálů pro děti putují dva miliony

Zprávy z regionu

12.2.2019

Zuzana Doleželová

Každý rok míří na stavbu zcela nových nebo na obnovu stávajících dětských hřišť a sportovišť dva miliony korun a letošní rok nebude výjimkou. Děti si užijí nové venkovní plochy s atraktivními herními prvky, teenageři se mohou těšit na moderní sportoviště.

V posledních deseti letech město obnovilo celkem 51 dětských hřišť a sportovišť. V současné době eviduje 64 herních, 23 smíšených a 14 sportovních veřejnosti přístupných hřišť. V rámci celoroční průběžné údržby jsou jednotlivé herní prvky drobně opravovány a jedenkrát ročně prochází hřiště velkou technickou kontrolou.

"Do venkovních hřišť a sportovišť město investuje každoročně 2 miliony korun a letošní rok nebude výjimkou. Jasnou výhodou venkovních herních nebo sportovních areálů je jejich dobrá dostupnost a neomezený provoz. Je to zdravá alternativa pro trávení volného času ve městě," uvedl primátor Mirek Žbánek.

Nová hřiště v roce 2019

Nové sportoviště s venkovním workout a fitness prvky letos vznikne v lokalitě Parku Malého Noe v Neředíně. Město do nového sportoviště pro mládež nad 15 let investuje přibližně 520 tisíc  korun. Částka o třicet tisíc vyšší zamíří na stavbu dětského hřiště v městské části Černovír U tenisových kurtů. Nové hřiště pro děti ve věku 3 roky až 12 let bude osazeno dřevěnými herními prvky s výtvarným ztvárněním cvrčka a pavouka. Doplní je řetězová houpačka, moderní dopadová plocha a informační tabule. 

Rekonstrukce v roce 2019

Opravovat se bude na Nové Ulici, a to hned na dvou místech. V Kmochově ulici se chystá kompletní rekonstrukce hřiště pro děti ve věku 3 roky až 12 let ve vnitrobloku, předpokládané náklady na rekonstrukci jsou přibližně 450 tisíc korun. Náklady zahrnují bourací práce stávajících konstrukcí a instalaci nových hracích prvků. Obnovené hřiště bude mít lanový kolotoč, nerezové skluzavky ve tvaru chobotnice, lanové průlezky, houpačku i pružinové houpadlo. Stejně tak se dočká oprav i hřiště ve vnitrobloku ulice V Hlinkách, zde jsou předpokládány náklady zhruba 340 tisíc korun. Sportoviště bude mít změněnou dispozici, novou sportovní plochu a koš pro basketbal. Doplní jej prolézací sestava se sítěmi a balančními prvky.

Kmochova

Foto: Archiv města

Lokality pro přípravu hřišť a sportovišť

"Při plánování investic do dětských hřišť a sportovišť zohledňujeme požadavky příslušných komisí městských částí, správců hřišť a podněty veřejnosti. Pro letošní rok počítáme také s projekční přípravou dalších čtyř lokalit podle jejich požadavků. Jedná se o dva areály dětských hřišť a dvě sportoviště," vysvětlil náměstek primátora Pavel Hekela.

Kompletní rekonstrukce by se tak mělo dočkat hřiště pro děti 3-6 let ve vnitrobloku Polívkovy ulice (Nová ulice), rovněž hřiště pro děti 3-6 let a 6-12 let ve vnitrobloku Mišákovy ulice (Povel). Park Malého Prince (Neředín) by měl mít venkovní fitness nebo street-workout (sportoviště na základě požadavku KMČ a správce hřiště). Rekonstrukce by se měla týkat i posilovacího hřiště na Svatoplukově ulici (park Řepčín).