Reklama

Sobota 23. února 2019, svátek má Svatopluk, venku je -1.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Gymnázium Čajkovského začalo stavět sportovní halu. Bude sloužit i profesionálům

Zprávy z regionu

4.11.2011

Autor: Jan Procházka

Sportovní hala, která si v ničem nezadá s tou univerzitní, bude už na konci příštího roku stát u gymnázia Čajkovského. Stavba za šedesát milionů korun dnes byla slavnostně zahájena poklepáním základního kamene. Sportovci v ní najdou zázemí pro volejbal, florbal, házenou a další sporty. Součástí bude i venkovní areál.

Velká událost nejen pro gymnázium, ale pro celý olomoucký sport. Nová sportovní hala, která se začala stavět u gymnázia Čajkovského může být díky svým plánovaným parametrům označena jako profesionální sportoviště. "Navržena je tak, aby splňovala nároky a prakticky všechny halové sporty. Bude tu možno hrát vrcholový volejbal, florbal i třeba házenou," uvedl architekt Robert Štefka. Největší sportoviště má podle něj čtyřicet čtyři krát dvacet pět metrů. "Do haly se vleze sto osm sedících diváků, další místa jsou na stání," vyzdvihl Štefka. Mezi přednosti nové budovy patří i její propojení se školou. Studenti se do ní dostanou suchou nohou. "Navíc je divácký prostor zcela oddělen od hráčského," doplnil Štefka.

Foto: Jan Procházka

Na novou halu se těší i tělocvikářka a zároveň jedna z nejlepších českých házenkářek Lucie Fabíková: "Součaná tělocvična už dávno nevyhovuje, studentů je moc a tělesná výchova se kvůli tomu omezuje. V nové hale ji naopak budeme moci rozšířit a zaměřit se i na sporty jako je volejbal nebo třeba házená. To nám dá určitě výhodu před jinými gymnázii," zmínila Fabíková.
Z nové haly je nadšen i ředitel gymnázia Radek Čapka, který její stavbu považuje za historický milník v dějinách školy. "Navíc mám radost z toho, že hala bude sloužit celému olomouckému sportu. V Olomouci je sice sportovních hal několik, všem kromě té univerzitní ale chybí nějaký ten metr, aby se v ní dal sport provozovat na profesionální úrovni. Tato hala všechny požadavky splňuje, bude tedy sloužit nejen našim studentům, ale i sportovním oddílům na profesionální zápasy," řekl Čapka.

Foto: A2 Architekti
Foto: A2 Architekti

Hala vznikne na škvárovém hřišti v sousedství školy, její součástí bude i venkovní sportoviště. Náklady ve výši šedesáti milionů korun uhradí Olomoucký kraj. Pokud půjdou stavební práce podle plánu, měla by hala začít sloužit už koncem příštího roku.

Jan Procházka

Reklama

Cafe New One

Katalog firem » Restaurace, stravování

Designové Café, kde si můžete dopřát výbornou kávu Lamborghini, vychutnat si domácí drinky a cocktaily, dezerty a středomořské a italské pokrmy.