Reklama

Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, venku je 15.1 °C

Nešpor přestoupil ze Sigmy do Jablonce

Sport

2.9.2021

Již druhý hráč zamířil z SK Sigma Olomouc do Jablonce v tomto přestupním termínu. Zatímco záložník David Houska se tam přesunul po konci smlouvy na Hané již před startem sezony, útočník Martin Nešpor přestoupil do FK Jablonec právě dnes.

„Martin v Sigmě odvedl kus práce. Vždy pro tým dělal maximum a my mu za to děkujeme,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Ladislav Minář pro klubový web.

Nešpor je odchovancem pražských Bohemians 1905. Přes angažmá v Mladé Boleslavi si vystřílel přestup do pražské Sparty, kde se ale i vinou zranění příliš neprosadil. Následovaly štace v polských klubech Gliwice a Zaglebie Lubin, krátce hostoval také v albánském Skënderbeu. V roce 2018 se vrátil na české trávníky a zakotvil v kádru Sigmy Olomouc. Právě z Hané nyní 31letý útočník přestoupil na sever Čech.

"Přestup byl hrozně narychlo. Absolvoval jsem dneska dopolední trénink v Olomouci a po tréninku okolo oběda mi volal manažer, že je možnost jít do Jablonce, tak jestli bych tomu byl nakloněn. Říkám, že ano. Jablonec pořád beru jako klub, co hraje každý rok o nejvyšší příčky a bojuje o evropské poháry. Takže jednoznačně mě to láká, je to pro mě výzva a těším se na to," řekl k přestupu do Jablonce Martin Nešpor.183 cm vysoký útočník má na svém kontě 168 ligových startů, v kterých vsítil 37 branek. A další branky bude moct přidat nejen v tuzemské nejvyšší soutěži, ale také v Evropské konferenční lize UEFA. "Na evropský fotbal se těším. Je to srovnání klubů, jak na tom jsme v Čechách. Pro hráče to je vždycky dvojnásobná motivace, když se hraje na velkých a plných stadionech v zahraničí. Je to i srovnání pro hráče, jak na tom jsou. Těším se na to a doufám, že uděláme dobrý výsledek a umístíme se na dobrém místě v tabulce," podotkl.

"Musím poděkovat Jablonci za důvěru, tak mému agentovi Jirkovi Müllerovi. V týmu znám třeba Vaška Pilaře, ten mluvil o Jablonci vždycky moc hezky, o kabině, vedení, realizačním týmu. Všechno hrozně pozitivní a jsem moc rád, že to vyšlo. Ani jsem se moc nerozmýšlel, málem jsem to ani neprobral s manželkou," dodal. (red)

Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Dámské boty z pravé kůže opět na skladě.

Udělejte si radost a pořiďte si nové boty.

Podívejte se na kvalitní pánské a dámské boty co jinde nekoupíte.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc

Samozřejmě dbáme na vaše bezpečí a všechna vládní nařízení. Pracuje v přísném hygienickém režimu. Děláme vše proto, aby byl nákup po všech stránkách bezpečný a příjemný.

www.obuvhulman.cz