Reklama

Úterý 25. června 2019, svátek má Ivan, venku je 17.4 °C

Nešlo to, Mora nestačila na liberecké Tygry

Sport

11.1.2019

Autor: SPORT

V úterý se hokejisté HC Olomouc blýskli ziskem jednoho bodu v Brně, ale dnes v Liberci se jim na to nepodařilo navázat. V sestavě Mory scházely opory brankář Branislav Konrád, obránce Martin Vyrůbalík a kanonýr Zbyněk Irgl. Možná i proto se týmu zápas nepovedl a hladce prohrál. Další zápas hrají Kohouti v neděli doma proti Plzni (17.00).

Mora šla do utkání s Janem Lukášem v brance a vstup moc nezachytila. Už po osmadvaceti minutách se musela bránit přesile při vyloučení Buriana. A bránit se dařilo dobře, ba co víc, hosté mohli jít v oslabení do vedení, ale únik Holce zlikvidoval domácí gólman Will. Pak se chvíli hrálo pět proti pěti a přišla výhoda přesilovky pro HC Olomouc. I Libereckým se podařilo početní nevýhodu odbránit bez následků. Na začátku dvanácté minut brankář Lukáš vychytal velkou šanci Hudáčka. Ale to už se blížily smolné okamžiky pro Moru. V závěru první třetiny totiž v rozmezí 48 sekund dvakrát inkasovala. Nejprve dostal hodně prostoru Krenželok, pak se prosadil Hudáček.

Hokejistům HC Olomouc se nepodařilo přelstít Liberec.

Foto: Petr Pelíšek

Po prvních dvaceti minutách tak Hanáci prohrávali o dvě branky, k tomu prostřední třetinu museli navíc začínat v oslabení. Přečkali ho bez úhony a potom měli blízko ke vstřelení kontaktní branky. Po nahození Jaroměřského však jen cinkla tyčka. Stejně dobře jako hosté se pak bránil v oslabení i domácí, Mora hrála dvě přesilovky, ale dát gól, to se nepovedlo. Produktivnější byli domácí a dali další dvě branky. V polovině utkání dal třetí liberecký gól Ševc, navíc ještě do druhé pauzy potrestal vyloučení Knotka Birner.

Před poslední periodou tak neměla Mora moc nadějí, ztrácet čtyři branky, to už je přece jen docela dost. Přečkala další dvě možnosti Liberce a ve 47. minutě po gólu Galvase měla ještě naději na výraznější korekci stavu. Což se nakonec ale už nepodařilo, navíc ještě jednou inkasovala a nakonec prohrála o čtyři branky.

"Výsledek hovoří za vše, myslím si, že Liberec byl celý zápas lepší. V první třetině jsme hráli moc oslabení a Liberec se tak dostal do hry. Dostali jsme dva góly během jedné minuty a potom už jsme neměli na to, abychom zápas zvrátili. Alespoň se nám povedlo vstřelit gól, což je dnes asi jedině pozitivum," řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

Bílí Tygři Liberec5:1HC Olomouc
(2:0, 2:0, 1:1)
Branky:17. Krenželok (Vlach, Ordoš), 18. Hudáček (Birner), 30. Ševc (Hanousek, Hudáček), 36. Birner (Kvapil), 60. Šmíd (P. Jelínek) - 47. J. Galvas (Ostřížek).
Rozhodčí:Jeřábek, Veselý – Gerát, Hynek
Vyloučení:4:7
Využití:1:0
V oslabení:0:0
Diváků:5575
Sestava Bílí Tygři Liberec:Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín – Valský, Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, Kvapil – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Zachar, Redenbach, Vlach. Trenér Filip Pešán.
Sestava HC Olomouc:Lukáš – Staněk, Jaroměřský, Galvas, Ondrušek, Švrček, Rutar – Jergl, Knotek, Ostřížek – Handl, Strapáč, Burian – Tomeček, Kolouch, Holec – Mráz, Skladaný. Trenéři Jan Tomajko a Zdeněk Moták.
Reklama

Plavecký stadion a AQUACENTRUM DELFÍNEK

Katalog firem » Zábava, volný čas

Plavecký stadion v Olomouci nabízí rozsáhlé spektrum sportovního a rekreačního vyžití pro širokou veřejnost. Vnitřní areál nabízí krytý bazén 50 x 20 m, dětský bazén s dvojskluzavkou ...