Reklama

Úterý 19. ledna 2021, svátek má Doubravka, venku je -6.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Nalaďte se na léto a přihlaste své zvídavé děti na tábory Pevnosti poznání

Zprávy z regionu

21.5.2020

Autor: roc jap

Na prázdninovou dobrodružnou cestu za poznáním zve všechny zvídavé děti interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání. Rodiče mohou své ratolesti přihlásit online. Tábory budou v jednotlivých turnusech od 6. července do 14. srpna 2020.

Ilustrační foto.

Foto: archiv UP

Kromě běžných pětidenních turnusů nabízí Pevnost poznání PřF UP rovněž hlídání dětí a přihlašování pouze na jednotlivé dny. Odkaz na termíny a online registraci najdete na webu.

Zábavná cesta za poznáním povede přes všechny expozice interaktivního centra a také do botanické zahrady a rozária. Děti se vydají po stopách vědců, badatelů i námořníků. Budou experimentovat, objevovat, luštit, malovat, lámat si hlavu, soutěžit, běhat i odpočívat s pohledem do vzdáleného vesmíru. „Letošním tématem je voda. Chceme táborníkům ukázat, že tato životadárná tekutina doslova protéká nejrůznějšími vědeckými obory. V roli biologů například odhalí život vodních mikroorganismů, jako chemici promění tekutinu na sliz nebo jako geografové zakreslí řeky na mapách,“ představila program hlavní koordinátorka táborů Jitka Doležalová.
Děti se také vydají na dobyvatelskou výpravu do dalekých moří a oceánů. Vypočítají, kolik zásob budou potřebovat na cestu, jakou nejrychlejší trasu zvolit a jak se vyhnout nebezpečným nástrahám. Ve fyzice se zase zaměří na síly, které hýbou světem. Nečekají je žádné nudné výpočty, ale dny plné experimentů a her.  V historii se podívají do časů mořeplavců, objevitelů Nového světa. „Začneme středověkými představami o podobě světa. Jaké byly limity cestování a co bylo potřeba pro daleké plavby? Odtud se přesuneme k výrobě plachetnic a lodí z nejrůznějších materiálů. Samozřejmě se budeme orientovat pomocí kompasu,“ prozradil část aktivit historik Tomáš Arnold. 

Organizátoři se také nově budou věnovat nadaným dětem. Vymysleli program Science Camp. „Aktivity jsou určeny pro děti, které se hlouběji zajímají o přírodní vědy. Účastníci navštíví specializované laboratoře přírodovědecké fakulty, kde se seznámí s různými badatelskými projekty, nebo budou přímo v Pevnosti provádět návštěvníky, a stanou se tak opravdovými animátory,“ vysvětlil programový ředitel Pevnosti poznání Roman Chvátal a doplnil, že jeden den stráví také v Regionálním centru pokročilých technologií a materiálů PřF UP a Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, kde se potkají se špičkovými vědci. Součástí programu bude workshop 3D tisku.

roc jap

Reklama

Autopůjčovna RENORENT

Katalog firem » Auto - moto » Pronájem dodávek

Potřebujete se přestěhovat nebo jen převést rozměrnější náklad? Půjčte si nový Citroën Jumper 2.2 HDI, L3H2 s objemným nákladovým prostorem!

Dodávku můžete řídit s ŘP pro osobní automobil.

Všechny naše vozy jsou pojištěny, mají dálniční známku v ČR a v ceně jsou zahrnuty i asistenční služby v rámci EU. Nabízíme také možnost zapůjčení navigace.

Pro více informací volejte 734 281 333 nebo navštivte www.renorent.cz