Reklama

Pondělí 14. června 2021, svátek má Roland, venku je 10.1 °C

Nahlédněte do světa vinařů z jižní Moravy! Divadlo na Šantovce pokračuje v úspěšných talk show

Kultura

27.5.2021

Autor: red

Ve třech týdnech se v on-line Talk show Divadla na Šantovce "Na tahu", moderované ředitelem divadla Petrem Hlávkou spolu s michelinským šéfkuchařem Romanem Paulusem a Pavlem Vysloužilem, objeví trojice úspěšných českých vinařů. Jako hosté se představí šlechtitel odrůdy Pálava, Miloš Michlovský, autentista Jaroslav Osička a experimentátorka s divokým kvašením, zakladatelka značky českého piva Wild Creatures a pivovarnice Jitka Ilčíková.

Jaké technologie používá Miloš Michlovský při výrobě vín? Co jsou autentická vína Jaroslava Osičky? Proč se Jitka Ilčíková vůbec věnuje divokému kvašení? To vše, a nejen to uvidíte v nových epizodách talk show Divadla na Šantovce. ;)

Miloš Michlovský

Docent Miloš Michlovský se řadí mezi prvotřídní odborníky v Čechách a patří v současnosti k nejvýznamnějším šlechtitelům révy vinné u nás. Je významným producentem vína a představitelem nových technologií, metod, nebo poznatků v oboru vinařství. Z vinařských soutěžích přivezla jeho vína už řadu ocenění. Může se pyšnit například tituly z minulého roku, jako TOP77 vín v ČR 2020, AWC Vienna 2020, kde byla jeho vína oceněna zlatou medailí. V roce 2021 opět v národní soutěži Salón vín obhájil zlatou medaili. Dříve působil ve šlechtitelské stanici vinařské v Perné, zde byla vyšlechtěna jedna z nejkonzumovanějších odrůd Pálava.

Záznam talk show s Milošem Michlovským si pustíte tady →

Jaroslav Osička

Jaroslav Osička je významný vinař pocházející z největší vinařské obce u nás – z Velkých Bílovic. Ryzí autentista, který dbá na to, aby jeho vína byla věrná přírodě a odrážela skutečný terroir místa, kde vznikají. Autentističtí vinaři důsledně respektují pravidla přírody a v souladu s ní vyrábějí svá originální vína, která jsou opravdovým otiskem místa původu. Jedná se o ekologický způsob pěstování vinné révy a jde o citlivý přístup vinohradníka k vinici. Vína Jaroslava Osičky si můžete objednat v nejprestižnějších restauracích po celém světě.

Talk show s Jaroslavem Osičkou bude k vidění živě 27. května od 19 hodin na FB Divadla na Šantovce

Jitka Ilčíková

Mikulovská rodačka Jitka Ilčíková a její nápad s netradiční metodou výroby piva "divokým kvašením" je dobře známý spíše v zahraničí. Prvotní myšlenka toho všeho byla nezáměrná motivace uvařit dobré ovocné pivo. Dnes její pivo Wild Creatures dokonale odráží půvab Jižní Moravy, Jitka však objevuje kouzla i úskalí tohoto tajemného pivního zákoutí. O tom, jak se Wild Creatures dostalo na Americký trh a celkově o její cestě psal i velmi prestižní magazín Forbes.

Rozhovor s Jitkou Ilčíkovou bude k vidění 3. června v 19:00 na FB Divadla na Šantovce

Všechny talk show, které divadlo vysílá živě, i ty, které již proběhly, najdete na webu Divadla na Šantovce, Facebooku divadla nebo na Facebooku Galerie Šantovka.