Reklama

Pondělí 27. května 2019, svátek má Valdemar, venku je 24 °C

Na play-off se musíme dobře připravit, říká Jergl

Sport

6.3.2019

Autor: Petr Pelíšek

K vítězství nad Zlínem nasměroval tým HC Olomouc útočník Aleš Jergl. V závěru první třetiny poslal právě on Moru do vedení, byl to jeho čtrnáctý gól v sezoně. A Kohouti po výhře 3:1, plus při prohře Vítkovic v Liberci, mohli kolo před koncem základní části extraligy slavit postup do čtvrtfinále. „Musíme se dobře připravit na play-off. A ještě ukázat, že na to máme, že tam nejsme jen tak. Play-off, to je úplně jiný hokej, jiná soutěž, hraje se tam jinak, o všechno, je to jakoby nová sezona,“ řekl Aleš Jergl.

Dal jste dvě branky, platila jen ta první. Byl to pro vás docela zajímavý zápas.
Ano, byl zajímavý. Ten první, jeden, co platil, to spíš vyplynulo ze situace. Puk se postavil, takže to Kašovi vjelo mezi nohy. Druhý, co padl až po odpískání, tak bohužel jsem to neslyšel, pak za mnou přijel Libor Kašík a také říkal, že přerušení hry neslyšel. Takže jsme na to byli oba dva stejně. A pak do té prázdné … nevím, no, mohl jsem to trefit, škoda. Ale hlavní je, že jsme vyhráli za tři body.

Jak vám bylo, když se tam po tom druhém gólu, co padl po přerušení hry, potom na vás vrhli tři protihráči?
Nevím (směje se) Asi jim nedokážete v té situaci vysvětlit, že jste písknutí rozhodčího neslyšel. Ale je to to hokej, dopadlo to tak, jak to dopadlo. Takže to je v pohodě. Naštěstí jsem dostal nějakou tu ránu do helmy, což bylo dobré.

Bylo to celkem vyrovnané střetnutí, Zlín nebyl vůbec špatný, místy si dokázal vynutit tlak a měl také šance.
Myslím, že to bylo na obě strany. Dá se říct, že Zlín měl více šance než my, Honza Lukáš nás zase podržel, což je super. A jsme rádi, že jsme ubojovali ty tři potřebné body a jsme v první šestce.

Útočník Aleš Jergl patří v sezoně 2018/2019 k oporám HC Olomouc.

Foto: Petr Pelíšek

Ale byl to takový živý duel, hrálo se nahoru dolů, celkově dobrý hokej.
Trenér po nás chce, abychom to nahoru dolů nehráli, protože někdy jsme ukvapení a hrajeme moc do útoku. A pak je obrana špatná. Ale myslím, že proti Zlínu jsme to zvládli výborně.

Zvládli a pak mohli slavit. Jaké byly pocity, když jste se dozvěděli, že první šestku už máte jistou?
Připadalo mi, jako kdybychom vyhráli nějaký titul nebo něco. Dozvěděli jsme se po utkání, že Vítkovice prohrály, takže to máme jisté, měli jsme z toho radost.

Sledoval jste průběh utkání Liberec versus Vítkovice?
Ne, to vůbec. Mobily v šatně nemáme, nikdo nám ani neříkal, jaké je skóre toho zápasu. Po utkání jsme se samozřejmě zeptali, ale při utkání v žádném případě.

A byla to úleva?
Konečně budeme mít chvilku klidu a nějaký odpočinek. Myslím, že nějaké volno je potřeba, jelikož jsme hráli obden.

Nakonec se první šestka povedla. Ale po zápase doma s Litvínovem to tak nevypadalo. Čím se to změnilo, co pak bylo v závěru základní části jinak?
Něco jsme si v šatně řekli. Že něco musíme trošku změnit, že hlavní je předbrankový prostor, který jsme, dá se říct, měli i neměli. Zapracovali jsme na tom a k tomu pak i dokázali dát i více gólů, než jeden nebo dva.

Účast ve čtvrtfinále, to je pro Moru tak trošku překročení plánu.
Určitě ano. Dá se říct, že s tím nikdo nepočítal. Je super, že jsme v první šestce, teď se musíme dobře připravit na play-off. A ještě ukázat, že na to máme, že tam nejsme jen tak. Play-off, to je úplně jiný hokej, jiná soutěž, hraje se tam jinak, o všechno, je to jakoby nová sezona. Takže do toho jdete s tím, že se chcete dostat co nejdál.

A za soupeře byste si přáli Hradec Králové nebo Plzeň?
Já asi spíš tu Plzeň. Každý soupeř bude v play-off těžký, není tam už někdo slabší. Všichni jsou na stejné rovině, bude to o tom, kdo víc zabere.

Ještě vás čeká utkání v Chomutově. Bude to už jen formalita?
Ne. Myslím, že to pojmeme normálně, jako každý jiný zápas. Možná v hlavách už budeme mít, že šestku máme jistou, ale musíme i tam jet s tím, že chceme vyhrát.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz