Reklama

Pátek 22. listopadu 2019, svátek má Cecílie, venku je 9 °C

Muzeum Českých drah láká na jedinečné historické stroje

Zprávy z regionu

10.9.2019

Autor: red

V sobotu 14. září se mohou všichni milovníci železniční historie opět vydat do olomouckého ČD Muzea v Hodolanech. Jeho železniční expozice nabízí jedinečný pohled do minulosti kolejových vozidel, která jsou v provozu už pouze při nostalgických jízdách nebo zvláštních příležitostech. Muzeum bude přístupné veřejnosti od 10 do 16:30.

Foto: Archiv provozovatele

V tzv. deponii historických kolejových vozidel v Olomouci jsou k vidění jedinečné exponáty železniční historie z ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. K největším lákadlům patří parní stroje – elegantní lokomotiva 464.202, která pro svůj tmavě zelený nátěr získala označení Rosnička.

Neméně zajímavým exponátem je lokomotiva 314.303 Kocúr, která byla vyrobena v roce 1898, tedy již před 121 lety. Jedná se o druhou nejstarší provozuschopnou parní lokomotivu u nás. 

K vidění budou i další zástupci železniční historie včetně lokomotiv: T466.0007 Pilštyk (s motorem francouzského původu), lokomotiva E499.085 Bobina, královna elektrifikace našich tratí v minulém století, nebo BN60 Kiaska, což je nejmenší motorová lokomotiva, která bude v muzeu vozit malé návštěvníky.

Součástí expozice muzea je také výstava velkých papírových modelů lokomotiv v měřítku 1:25 modeláře Lukáše Vykydala. Zároveň zde bude k dostání také první vydání pohlednic olomouckých muzejních strojů.

Vstupné je pro dospělé 50 Kč, děti do 15 let zaplatí 25 Kč. Při průchodu podchodem pod hlavním nádražím v Olomouci, který ústí v městské části Hodolany, je vstup do muzea po levé straně za branou depa.                

Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

PŘEDVÁNOČNÍ AKČNÍ NABÍDKA JE PLATNÁ DO 20.12.2019 - PŘI NÁKUPU OBKLADU VELKOFORMÁTU 1,22 m x 3,05 m JE CENA VČETNĚ LEPIDLA!

CENY NAŠICH MATERIÁLŮ NAJDETE NA WWW.ROCKFOIL.CZ

SKLADEM NEJVĚTŠÍ VÝBĚR TENKÝCH KAMENNÝCH VELKOFORMÁTŮ V ČR!

NOVÉ ZBOŽÍ! ZÁJEMCI O UNIKÁTNÍ OBKLADOVÉ KAMENNÉ PLÁTY SI MOHOU VYBRAT A ODVÉZT KONKRÉTNÍ KUSY IHNED!

NABÍZÍME I MOŽNOST NALEPENÍ U NÁS ZAKOUPENÉHO MATERIÁLU!

PROVOZOVNA ROCKFOIL, na křižovatce ulic Polívkova/Na Vozovce v Olomouci. Vchod je přímo z chodníku, je označen na nároží budovy firemními tabulemi.