Reklama

Sobota 24. října 2020, svátek má Nina, venku je 9.3 °C

Musíme ten bod brát, řekl Falta

Sport

5.10.2020

Autor: Petr Pelíšek

V 6. kole nejvyšší soutěže fotbalisté SK Sigma Olomouc remizovali doma na Andrově stadionu s Viktorií Plzeň 2:2. Bod pro Hanáky zajistil křížnou střelou k levé tyčce záložník Šimon Falta. „Zůstal jsem tam sám. Potom už jsem se jen soustředil na to, abych to dobře trefil, což se podařilo,“ řekl Falta.

Je bod z utkání proti Plzni tak akorát nebo málo? V závěru zápasu jste byli stále aktivní a zkoušeli dát třetí branku.
Musíme ten bod brát. Ale chtěli jsme vyhrát, což se bohužel nepodařilo. Ovšem po tom průběhu je, myslím si, ten bod dobrý.

Necítíte trošku křivdu? Plzeň dala druhou branku z penalty, podobných situací bylo pár i na druhé straně.
Jak se to vezme. Bylo tam více sporných situací, které rozhodčí vyhodnotil tak, jak je vyhodnotil. Ale ten penaltový zákrok proti nám jsem neviděl, takže to těžko můžu nějak hodnotit. Ale myslím si, že nějaké situace se určitě daly posoudit jinak.

Jaké bylo nachystat se pořádně na utkání, když vlastně, vzhledem k okolnostem, bylo zřejmé až v sobotu, že se bude hrát?
Abych pravdu řekl, tak jsme to nějak neřešili. Prostě jsme se připravovali na zápas. A kdyby se nehrálo, tak by se nehrálo. Nakonec se hrálo a myslím si, že jsme byli připraveni dobře. Získali jsme bod, což nás těší, ale chtěli jsme vyhrát.

Bylo těžké vypořádat se s absencemi? Chyběli tři hráči ze základní sestavy?
Rozdíl jsem nějak nepociťoval. Byli tam prostě jiní kluci, kteří ty chybějící dobře zastoupili. A doufám, že se všichni brzo vrátí a budeme zase v plné síle.

Podruhé v sezoně jste skóroval a znovu to byla pěkná střela, která šla těžko chytat.
Breite mi to dobře posunul, dobře si to navedl do středu hřiště, chtěl jsem mu to otevřít. Nalákal na sebe protihráče, zůstal jsem tam sám. Potom už jsem se jen soustředil na to, abych to dobře trefil, což se podařilo.

Vy jste měl v utkání dva kanadské body, kromě gólu i asistenci. Po vašem centru z rohu dal branku hlavou Martin Hála, které zase není úplně vyhlášený hlavičkář. To je nacvičený signál?
Standardky jsme trénovali a chtěli jsme z nich udeřit, což se podařilo. Je to taková nejjednodušší cesta ke vstřelení gólu.

Věřili jste po druhé brance Plzně, že lze ještě s výsledkem něco udělat?
Osobně jsem věřil, protože se mi hosté zdáli takoví utahaní. Bylo to pro ně složité, vypadli z poháru, na což se určitě soustředili, nepřidalo jim ani to cestování, není to úplně jednoduché. Nedivím se, že byli unavení. Takže jsem věřil, že srovnáme, nebo to ještě dokonce zlomíme na vítězství. Ale to už se nám nepodařilo.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

MODERNÍ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
speciálka na osvětlení
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz