Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 1 °C

Most proti Zoře slavil titul

16.4.2018

Zora potřebovala pro jistotu účasti v play-off překvapit na palubovce mistra z Mostu. Ten ale zvládl roli favorita a kolo před koncem si zajistil titul celkového vítěze československé MOL ligy. Hanačky ještě musí potvrdit účast v play-off domácím vítězstvím nad Zlínem.

Ilustrační foto Ilustrační foto

Utkání prvního se čtvrtým mělo od počátku jasný průběh. Na začátku se z dálky trefily mostecké Szarková a Maňáková i přes to, že olomoucká obrana byla velmi pohyblivá a dařilo se jí mostecké útoky přerušovat. V úvodu se několikrát předvedla domácí brankářka Müllnerová, která tím umožnila založit několik rychlých útoků první a druhé vlny, ze kterých Most relativně snadno zvyšoval svůj náskok až na poločasových 15:9.
Černým andělům se povedl i vstup do druhé poloviny utkání, když vstřelili 4 branky v řadě a odskočili na rozdíl 10 branek. To umožnilo vyměnit sestavu, kdy zbytek utkání řídila hru Mostu v útoku K. Kostelná.
Olomoucké hráčky se ale nevzdaly, donutily domácího trenéra k výměně brankářek, kdy se do branky dostala Bezpalcová. Závěr utkání se již dohrával v klidném tempu, kdy se oba týmy střídaly v pravidelném vstřelování branek. Po závěrečném hvizdu rozhodčích Zelenky a Nezbedy, když na tabuli svítilo skóre 31:23, propukly oslavy titulu domácích v letošním ročníku MOL ligy, protože mostecké hráčky v posledním kole již nikdo nemůže přeskočit. Jedná se o 2. mistrovský titul MOL ligy v historii Černých andělů. Zora ještě musí bojovat o play-off, protože Veselí vyhrálo v Prešově. Hanačky hostí v důležitém utkání v sobotu v 18:00 Zlín.
 "Cílem bylo pokusit se bodovat vzhledem k postavení obou týmu v tabulce soutěže. V první půli jsme drželi s domácími krok, ale sráželi nás neproměněné šance. V zakončení jsme selhávali a soupeř si vytvořil sedmibrankový náskok. Ve druhém poločase jsme střídali dobré okamžiky s horšími, ale nikdy jsme se nedostali blíže než na rozdíl tří branek. Domácí zaslouženě zvítězili. Gratuluji jim k vítězství v MOL lize," hodnotil zápas trenér Zory Jan Hegar.

DHK Baník Most31:23DHK Zora Olomouc
(15:9)
Nejvíce branek:Szarková 8/1, Kovářová, Maňáková, Zachová po 5 – Jansová 5/1, M. Salčáková 5, Gajdošíková 4.
Sedmimetrové hody:4/3 – 4/2.
Vyloučení:5 - 4.
Červená karta:Nezbeda, Zelenka.