Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 3.6 °C

Moře se v Kladně nedařilo

25.11.2022

Zápas 22. kola extraligy hokejistům HC Olomouc nevyšel. V Kladně prohráli o tři branky, když souboj ztratili nevydařenou první třetinou. Pak už se Moře nepovedlo manko zvrátit.

Rytíři se po necelých pěti minutách dostali do vedení. Klepiše dokázal brankáře Sedláčka propálit – 1:0. Druhá kladenská formace navíc přidala další gól. Bylo to v 8. minutě a Klepiš se podruhé nemýlil – 2:0. Na začátku 13. minuty Mora snížila, do listiny střelců se zapsal Olesz. Jenže odpověď Kladna byla blesková, přišla za 29 sekund. Kubík dával na 3:1. Druhá část začala podobně jako ta první. Neuteklo ještě ani pět minut a po individuální akci navýšil domácí náskok Kubík. Do druhé pauzy se domácím ještě povedlo využít přesilovku a Mora ztrácela čtyři góly. V polovině poslední třetiny pak Kohouti dokázali snížit. Nahodil obešel Cibulskise a parádně zakončil – 5:2.

„Nehodnotí se to dobře. Kladno podalo výborný výkon a bylo lepší ve všem. Mělo lepší pohyb, souboje, my jsme od začátku zápasu tahali za kratší konec a první třetinu jsme prohráli jedna tři. Kladno pak bylo v euforii a my se nedokázali dostat zpátky do zápasu. Bohužel, nebyli jsme lepší, musíme se soustředit na další zápas,“ řekl Jan Tomajko, trenér HC Olomouc.

Rytíři Kladno – HC Olomouc 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Klepiš (Brodecki, Indrák), 8. Klepiš (Brodecki, Sotnieks), 13. Kubík (Sotnieks, Ticháček), 25. Kubík (Kehar), 38. Brodecki (Plekanec) – 13. Olesz (Knotek, Káňa), 50. Nahodil (Olesz, Škůrek). Rozhodčí: Veselý, Šindel – Lhotský, Klouček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2917.

Kladno: Bow – Slováček, Kehar, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka – M. Procházka, Plekanec, Kubík – Brodecki, Klepiš, Indrák – Melka, Zikmund, Pytlík – Bláha, Filip, Michnáč – Beran. Trenéři Vejvoda, Skrbek a Mach.

HC Olomouc: Sedláček (25. Lukáš) – Ondrušek, Mareš, Rašner, Škůrek, Dujsík, Švrček, Řezníček – Káňa, Knotek, Bambula – Kusko, Nahodil, Olesz – Plášek, Kunc, Navrátil – Menšík, Anděl, Rutar. Trenér Jan Tomajko.