Reklama

Neděle 23. září 2018, svátek má Berta, venku je 13 °C

Moravské divadlo chystá koncert k výročí republiky. Uskuteční se 28. dubna

Kultura

5.4.2018

Autor: red

Moravské divadlo Olomouc přichystalo koncert ke 100. výročí vzniku Československé republiky. V podání sólistů a sboru opery a operety a za doprovodu orchestru Moravského divadla zazní ukázky z děl Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany, slovenskou tvorbu bude zastupovat Eugen Suchoň. Koncert se koná v sobotu 28. dubna v 19:00.

Na slavnostním koncertě se představí i Elena Gazdíková Na slavnostním koncertě se představí i Elena Gazdíková Foto: Jan Procházka

Program koncertu připravil umělecký šéf souboru opery a operety Moravského divadla Miloslav Oswald. Zazní například ukázky ze Smetanových oper Prodaná nevěsta a Hubička i populární árie z Dvořákovy opery Rusalka. Dvěma ukázkami bude v programu zastoupeno dílo hudebního skladatele a pedagoga Eugena Suchoně. "Byl to zakladatel slovenské opery, a proto jsem se rozhodl zařadit ukázky z jeho tvorby, které přibližují slovenské zvyky a představují společnou historii Čechů a Slováků," uvedl Oswald s tím, že návštěvníci koncertu uslyší skladby z oper Svätopluk a Krútňava. Druhá polovina slavnostního večera bude patřit vokálně-instrumentální skladbě Antonína Dvořáka Te Deum. "Je to fascinující, monumentální skladba napsaná na krátké časové ploše. Má charakter oslavné skladby s velkým orchestrem a sborem a dvěma sólisty. Jde o ideální dílo pro slavnostní příležitost," shrnul Oswald. "Na tento koncert se nesmírně těším - jako posluchač i jako vlastenec. Ve skautském slibu jsem přísahal věrnost své zemi a slavnostní chvíle věnované vzniku Republiky Československé mne stále ještě plní hrdostí na moji vlast," uvedl ředitel Moravského divadla Pavel Hekela. Ze sólistů olomoucké opery a operety se v průběhu večera představí Elena Gazdíková, Olga Jelínková, Radoslava Mičová, Jiří Přibyl, Jakub Rousek a David Szendiuch.

Vstupenky na slavnostní koncert jsou již v prodeji. Pořídíte je tady.

red

Reklama

Realitní Společnost České Spořitelny

Katalog firem » Služby » Realitní kanceláře

- Prodej bytů - Rodinné domy a vily - Pronájem bytů - Pozemky - Developerské projekty - Komerční nemovitosti