Reklama

Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 3.3 °C

Moravská filharmonie chystá hudební podvečery pro nastávající rodiče. První proběhne už zítra

Kultura

11.10.2021

Autor: red

Speciální řadu koncertů pro nastávající rodiče nabízí i v letošní sezóně Moravská filharmonie Olomouc. Cyklus hudebních podvečerů zahájí již v úterý 12. října v 17:30 koncert souboru Plaisirs de Musique, který se specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období.

Foto: Moravská filharmonie Olomouc

Koncertní řada NR (pro nastávající rodiče) nabízí meditativní, harmonické a relaxační hudební podvečery, jejichž součástí je průvodní slovo, tlumené osvětlení a videoprojekce. Koncerty jsou určeny zejména pro nastávající maminky v jakémkoliv stupni těhotenství a jejich doprovod, ale i pro maminky s dětmi do jednoho roku věku.

V průběhu sezony proběhnou tyto koncerty celkem čtyři. Ten první se uskuteční v úterý 12. října od 17:30 v Mozartově sále a nese název Kouzlo francouzského venkova i vznešenost barokního tance. "Program okouzlí svým pastorálním a veselým charakterem. Hudba evokuje atmosféru francouzského venkova, kde nechybí zpěv slavíka ani četná venkovská potěšení. Vrcholem koncertu budou slavné barokní tance v hudbě císaře Leopolda I. a hudební improvizace," uvádí mluvčí Moravské filharmonie Olomouc Miloš Adámek. Vstupenky na koncert koupíte za 120 korun na místě nebo s předstihem online →

Program:
Kouzlo francouzského venkova i vznešenost barokního tance
Jacques-Christophe Naudot
Jean Jacques Hotteterre
Francesco Geminiani
císař Leopold I.
Antonio Bertali

Účinkují:
Plaisirs de Musique
Marta Kratochvílová – barokní příčná flétna
Marian Friedl – kontrabas, lidové nástroje
Markéta Vejvodová – průvodce programem

Reklama

1. HFK Olomouc

Katalog firem » Sport » Fotbal

Tradiční fotbalový klub v Olomouci - Holici. Muži "A" jsou aktuálně účastníky Moravskoslezské divize, skupiny E. Významné sportovní středisko mládeže.