Reklama

Středa 28. července 2021, svátek má Viktor, venku je 17.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Morálku chceme pořád držet, říká trenér Moták

Sport

19.11.2020

Autor: Petr Pelíšek

Hokejisté HC Olomouc po pěti planých zápasech konečně zabodovali. V jádru nepředváděli špatné výkony, ale soupeř je vždy v poslední periodě dokázal nějakým způsobem zlomit. Naposledy v úterý doma proti Plzni, v tabulce první, to bylo jinak. Mora získala bod, byť v prodloužení prohrála. „Bylo to vydřené, ubojované utkání, z naší strany určitě. Myslím si, že jsme podali asi nejlepší výkon po pauze. Hráli jsme proti prvnímu, proti mužstvu, které nastřílelo třiačtyřicet branek, nejvíce z celé soutěže,“ řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

Jako hodnotíte utkání proti Plzni?
V každém případě jsme rádi za ten bod, který jsme získali. Bylo to vydřené, ubojované utkání, z naší strany určitě. Myslím si, že jsme podali asi nejlepší výkon po pauze. Hráli jsme proti prvnímu, proti mužstvu, které nastřílelo třiačtyřicet branek, nejvíce z celé soutěže. A my jsme s ním v normálním hrací době inkasovali jen jednu branku. Pak druhou v prodloužení. Musím přiznat, že v prodloužení byli hosté lepší, to se hrálo víceméně jenom u nás. Samozřejmě vždycky přemýšlíte o tom, když tam kluci chodí, že by se mohli utrhnout a třeba zakončit oni a vstřelit branku. Bohužel jsme si nepomohli přesilovou hrou. To je teď slabina, na které budeme určitě dělat, ale asi to nepůjde hned. Protože zásahy do sestavy jsou poměrně velké a potřebujeme to jakýmsi způsobem dát dohromady.

Ale v oslabeních to zase bylo dobré.
Ta jsme hráli dobře. Plzeň v nich měla jednu šanci, kterou proměnila. Mají hráče, kteří do toho praští, ale praští, to je střela. My, když jsme v přesilové hře, tak nám to moc ani do brány nedojde … Na oslabení jsme se samozřejmě připravovali, zvolili jsme taktiku proti Plzni. Až na ten jeden inkasovaný gól musím oslabení hodnotit kladně.

Gól v prodloužení jste nechali přezkoumat. Viděli jste tam nějaký problém nebo jste to jen zkusili?
Zkusili jsme to. My nemámě nikoho nahoře, kdo by nám mohl dát informaci, jestli tam byli nebo nebylo nějaké nedovolené bránění. Zkoušíte všechno, vyjde to, nevyjde.

Hrály dvě nové tváře z Komety, jak jste byl spokojen s jejich výkonem? Lehké to také neměli, přišli jen na rozbruslení, pak už by zápas, žádný společný trénink.
Myslím, že podali vcelku slušný výkon. Budeme samozřejmě chtít, aby se jejich výkon, a také výkon celého mužstva, zlepšoval. Říkali jsme, že zápas proti Plzni bereme jako jakousi startovní čáru a že bychom chtěli ty schůdky překonávat a zdolávat. Ti kluci nám pomohli. Jsou to zkušení hráči, mají v extralize něco odehráno. Pomůžou, doufám, i v dalších zápasech, v celém to měsíci, co tady budou. Věřím, že v pátek už pravděpodobně budou hrát Petr Kolouch a Tomáš Valenta, uvidíme, jestli se rozběhne Chance liga, že bychom ještě mohli počítat s Tomášem Čachotským.

Dvojici z Brna jste dal do lajny s Rosťou Oleszem. Proč?

Moc možností na výběr nemáme. Ale jsou to tři zkušení hráči, aby mohli vytvořit kompaktní lajnu. Chtěli jsme, aby hráli spolu. Máme tam jinak určitě dvojice, trojice. Teď jsme tím vytvořili nějakou třetí lajnu.

Po dvou zápasech zase chytal Branislav Konrád. Byl klíčovou postavou?
Chytal výborně. Těch třiačtyřicet branek, které vstřelila Plzeň v předchozích zápasech, bylo strašákem. A samozřejmě pracovalo celé mužstvo, to musíme kvitovat s povděkem. Ovšem Braňo samosebou chytal dobře.

Sice jste získali bod, ale je to šestá porážka v řadě. Je to už nějak cítit v náladě týmu?
Nějaký ten osten jakési pochybnosti, menší sebedůvěry, tam může. Ale snažíme se při každém hodnocení zápasu pracovat tak, aby nám morálka neklesala. Abychom ji pořád měli na výši, která tady vždycky byla. Z morálky se dají dělat velké věci. Takže morálku pořád chceme držet. Všichni kluci si uvědomují, že nikdo jiný to za ně neudělá, jenom ti, co jsou na ledě. A že to nevyjde? Vezměte si jednu věc – hráli jsme v Liberci, sahali jsme po bodu, byli jsme od něj kousek, nevyšlo to. Hráli jsme s Třincem, po neúspěšné první třetině jsme se v přesilových hrách dotáhli na tři dva a pak měli obrovské šance. Kdyby … Na kdyby se nehraje. Ale kdybychom měli lepší zakončení, tak jsme také sahali po bodu. Nebo v Hradci Králové hrajete jedna nula, poměrně slušný výkon, ve třetí třetině jsme dostali hloupé góly. Takže jsme v těch zápasech byli vždycky na dostřel, nikdy jsme se nepoložili, nikdy jsme zápas neodevzdali, pokaždé jsme makali tak, jak se sluší a patří.

Za Plzeň hraje Pavel Musil, který v minulé sezoně hrál velmi dobře za Olomouc. Už jste se srovnal s tím, že je jinde?
Je to pryč. Ale je to nadstandardní hráč na extraligu. To si ještě pamatujete, jak hráli v minulé sezoně Klimek, Nahodil, Musil, ta lajna fungovala, ten hokej klepal, to bylo skvělé. Teď musíme reagovat na odchod. Muskovi ať se samozřejmě daří, ale my musíme reagovat, u nás je v celku jedno, jestli je to první, druhá, třetí nebo čtvrtá lajna, a tu díru zacelit. Teď záplatujeme a záplatujeme záplatované. To se těžko záplatuje.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip