Pondělí 18. června 2018, svátek má Milan, venku je 25 °C

Mora zvládla psycho závěr se Zlínem a postoupila do čtvrtfinále play-off

10.3.2018 aktualizováno 11.3.2018 06:54

Hanáci jeli do Zlína urvat jeden zápas, aby se série vrátila v pondělí do Olomouce. V pátek se to povedlo, a dnes Kohouti dokonce proměnili mečbol a ukončili předkolo už na Stadionu Luďka Čajky. Mora vedla 2:0, ale ševci závěr nevzdali, v šesti bez brankáře dvakrát snížili na rozdíl jedné branky. HC Olomouc si už ale nenechal postup sebrat a po vítězství 3:1 v sérii jde do čtvrtfinále, kde ho čeká Plzeň.

Kohouti slaví postup do čtvrtfinále play-off. Dvakrát vyhráli ve Zlíně a jdou na Plzeň. Kohouti slaví postup do čtvrtfinále play-off. Dvakrát vyhráli ve Zlíně a jdou na Plzeň. Foto: Radek Heloňa

Kohouti nastoupili do utkání s Robinem Staňkem místo Jiřího Ondruška, který je už po operaci zlomené ruky a sezóna mu skončila. I za něj bojovali jeho spoluhráči v boji o postup do dalších zápasů play-off.
Olomoučtí hokejisté byli od začátku lepší, dobře bruslili a navíc se brzy uklidnili úvodní brankou. Hanáci nejprve ustáli oslabení po vyloučení Vyrůbalíka a pak sami udeřili. Strapáč vysunul Jergla, který nádhernou žabičkou nabil Hermanovi a ten parádní střelou bez přípravy propálil Kašíka.
Ve druhé části ujížděl Okál sám na Konráda, ale nedal, stejně jako Popelka v obrovské šanci při přesilovce Beranů. Vzápětí ovšem putoval na trestnou lavici kapitán Zlína Veselý a Venerova družina trestala. Na začátku druhé třetiny Strapáč přiťukl puk do mezikruží, kam si najel Jakub Galvas a bekhendem poslal puk pod horní tyčku. Mora vedla po druhé části 2:0.

Ve třetí třetině Mora dlouho odolávala tlaku ševců, kteří se nemohli dostat do tlaku, protože útočníci HCO skvěle forčekovali. Ale zápletka přece jen přišla. Svoboda s Hamrlíkem odvolali brankáře Kašíka a Zlín čtyři minuty před koncem šťastnou brankou Fořta bruslí snížil na 1:2.
Domácí odvolali Kašíka podruhé, ale Mora dokázala tlak ustát a Marek Laš dal do prázdné branky na 3:1 pro Olomouc. To běžela 57. minuta, a už to vypadalo jasně. Jenže Zlín odvolal brankáře potřetí a Klhůfek, jehož dorážka skončila o centimetry za čárou, zase snížil na 2:3.
V závěru drželi Hanáci se vším vypětím vedení, padali do střel a nakonec to dopadlo. HC Olomouc vyhrál ve Zlíně 3:2 a celou sérii 3:1.
 "Zápas byl hodně vyrovnaný stejně jako celá série. V předchozích utkáních jsme měli rozpačitější začátky, tentokrát jsme poprvé dali první gól. Byl docela pěkný, a hlavně hodně důležitý. Cítil jsem, že mužstvo hraje v pohodě. Po druhé brance to už vypadalo hodně nadějně, ale závěr nás stál spoustu nervů. O výhru jsme se klepali. Zlínu patří poklona, jak konec zápasu zdramatizoval," řekl po utkání trenér HC Olomouc Zdeněk Venera.
Ve čtvrtek začíná Kohoutům čtvrtfinále na ledě vítěze základní části HC Škoda Plzeň. V Olomouci se budou hrát třetí a čtvrté zápasy v pondělí a úterý 19. a 20. března.

Aukro Berani Zlín2:3HC Olomouc
(0:1, 0:1, 2:1)
Branky:56. Fořt (Ondráček, Freibergs), 58. Klhůfek (Šťastný, Freibergs) – 8. Herman (Jergl, Strapáč), 42. J. Galvas (Strapáč, Irgl), 57. Laš (Eberle, Jaroměřský).
Rozhodčí:Hejduk, Mrkva – Kajínek, Zavřel.