Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie, venku je 1.4 °C

Mora ztratila zápas v Boleslavi v první třetině

10.1.2021

K zápasu 34. kola extraligy nastoupili hokejisté HC Olomouc dnes v Mladé Boleslavi. Zabodovat se jim nepovedlo, domácí i své výhře rozhodli vydařenou první třetinou.

Utkání v Mladé Boleslavi se od začátku hrálo pod taktovkou domácích. Ve 3. minutě poslal Boleslav do vedení Claireaux, do konce prvního dějství se prosadil ještě Najman a Moravec. Hanákům se povedl skvělý vstup do druhé třetiny, už po necelých dvou minutách hry snížil v přesilové hře Jan Káňa. Domácí Bruslaři však záhy opět odskočili na rozdíl tří branek. A v polovině utkání se tak střídali gólmani Mory, místo Jana Lukáše šel do akce Branislav Konrád. Na konečnou prohru Mory to už ale vliv neměli, povedlo se dát už pouze jednu branku, v poslední minutě se v přesilovce prosadil Lukáš Kucsera.

„Rozhodlo se v první třetině, kterou jsme prospali a inkasovali v ní tři góly. To byla z naší strany katastrofa. Od druhé třetiny už to bylo lepší. Ale škoda začátku utkání, tam jsme nebyli v optimálním rozpoložení,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Claireaux (A. Zbořil), 12. Najman (Flynn, P. Kousal), 19. Moravec, 29. Pláněk (Šťastný, Cienciala) – 22. J. Káňa (Ondrušek, Nahodil), 60. Kucsera (Ondrušek, Nahodil). Rozhodčí: Hodek, Micka – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Hrbas, Ševc, Moravec, Pláněk, Fillman, Šidlík, Klikorka – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil, Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, Alderson. Trenéři: Rulík a Patera.
HC Olomouc: Lukáš – Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, A. Rutar – J. Káňa, Handl, Bambula – Burian, Ostřížek, V. Tomeček – Kolouch, Nahodil, Kucsera – Mácha, Gřeš, Valenta. Trenéři: Moták a Tomajko.