Mora zabrala, doma zvítězila nad Vítkovicemi - OLOMOUC.CZ
Reklama

Sobota 12. července 2025, svátek má Bořek, venku je 21 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Mora zabrala, doma zvítězila nad Vítkovicemi

Sport

6.12.2020

Autor: Petr Pelíšek

Ve 25.kole hokejové extraligy měl tým HC Olomouc doma v Plecharéně za soupeře Vítkovice. Kohoutům se utkání povedlo, za tři vstřelené branky získali tři body.

První třetina se odehrávala v režii domácích dirigentů, v čase 11:59 se prosadil Rostislav Olesz a jednobrankové vedení si domácí udrželi až do druhého dějství. V něm se hostům trefami Josefa Mikysky a Dominika Lakatoše podařilo otočit vývoj zápasu. Domácí však bojovali a zkraje třetí třetiny v přesilovce srovnal Jan Káňa. O chvíli později se z gólu radoval také Lukáš Nahodil, jeho trefa byla ale po trenérské výzvě Vítkovic odvolána. Necelých 7 minut před koncem základní hrací doby se ale přece jen domácí radovali z gólu, při hře 4 na 4 si ideálně srovnal mušku Tomáš Valenta. Jak se ukázalo později, gól olomouckého beka byl vítězný.

„Vybojované a vydřené vítězství. Hlavně ve druhé třetině jsme měli dostatek příležitostí, které jsme měli proměnit. Kdybychom je proměnili, tak se takhle neobáváme o výsledek a nemuseli jsme otáčet. Jsem rád, že se nám to podařilo jednou v přesilové hře a jednou ve hře čtyři na čtyři. Pro nás je to velice důležité vítězství, neposouvá nás to bodově nahoru, ale spíše pro pocit dobře vykonané práce,“ řekl Zdeněk Moták, trenér HC Olomouc.

HC Olomouc – Vítkovice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Olesz (Valský, Nahodil), 41. Káňa, 53. Valenta – 27. J. Mikyska (Fridrich, Lednický), 33. Lakatoš (Štencel, Marosz). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Dujsík, Vyrůbalík, Černý, Ondrušek, Škůrek – Bambula, Knotek, Burian – Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – Tomeček, Kusko, Gřeš.

Vítkovice: Svoboda – Polák, Štencel, Trška, Kovář, Černý, Koch, Kubeš – Schleiss, Hruška, Lakatoš – Dej, Marosz, Mallet – Dočekal, Werbik, Šišovský – Lednický, Mikyska, Fridrich.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

AKTIVITY PARK

Katalog firem » Zábava, volný čas » Lanová centra, dětská hřiště

Aktivity park je lanový park umístěný v části letního areálu Aquaparku se vstupem z parkoviště. Součástí parku je také kiosek s občerstvením a WC. Atrakci je možné využívat téměř c...