Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 7.1 °C

Mora veze tři body z jihu Čech

29.11.2020

Ve 22. kole hokejové extraligy čekal tým HC Olomouc duel v Českých Budějovicích s nováčkem soutěže. Kohouti po první třetině prohrávali, ale nakonec zvládli obrat a zvítězili v řádné hrací době.

Už ve 3. minutě využil dvojnásobnou přesilovku po přihrávce Jana Káni Jan Knotek. Poté ale převzali iniciativu domácí. Nejdříve v předbrankovém prostoru zakončoval Adam Raška, avšak Jan Lukáš byl ve správný čas na správném místě. Následně za olomouckým gólmanem zazvonila tyč po ráně Lukáše Bednáře. Šest minut před koncem úvodní dvacetiminutovky šel na trestnou lavici Lukáš Nahodil. Tuto početní převahu dokázali domácí využít poté, co Gilbert střelou z úhlu vyrovnal. Třicet vteřin po vyrovnávající trefě unikl obráncům Václav Karabáček, jenž tvrdou střelou poslal Motor do vedení. Druhá začala šanci domácích, ale z gólu se radovali hosté. Jan Káňa svojí druhou asistencí v zápase vybídl Lukáše Kucseru, který srovnal. Jihočeši si ale mohli vzít náskok zpět, ale Hanáky zachránila tyč. V úvodu závěrečné třetiny hráli Kohouti další přesilovku, kterou využil Jan Káňa. Na konci utkání domácí odvolali brankáře, ale srovnat se jim nepovedlo, ba naopak, výhru pro hosty pečetil Petr Kolouch.

"Podařil se nám vstup do utkání, využili jsme přesilovku pět na tři, ale paradoxně jsme pak během minuty prohrávali. Věděli jsme, že Motor má dobrý pohyb a přesilovky. Musím hráče pochválit, šli za tím a bojovali. Ve třetí třetině jsme se snažili náskok udržet a při power play soupeře měli i štěstí. Ale šli jsme mu naproti,“ uvedl Jan Tomajko, trenér HC Olomouc.

České Budějovice – HC Olomouc 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Gilbert (Plášil, Michnáč), 14. Karabáček (Jonák) – 3. J. Knotek (J. Káňa, Kucsera), 26. Kucsera (J. Káňa), 42. J. Káňa (Ondrušek), 59. Kolouch (Olesz). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Bryška, Axman. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Hráno bez diváků.

Č. Budějovice: Patera – Pýcha, Plášil, Vydarený, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Novák, Přikryl, Doležal – Michnáč, Raška, Gilbert – Christov, Venkrbec, Beránek – Karabáček, Jonák, Bednář.
HC Olomouc: Lukáš – Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, Černý – Bambula, Knotek, Burian – Kucsera, Nahodil, Káňa – Valský, Kolouch, Olesz – Tomeček, Kusko, Gřeš. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.