Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 10.3 °C

Mora srovnala stav série, vyhrála po prodloužení!

19.3.2019

Druhý zápas čtvrtfinálové série play-off hokejové extraligy hrál tým HC Olomouc dnes v Plzni. Po včerejším debaklu 1:8 trenéři Mory vyměnili brankáře, chytal Branislav Konrád. Po dvou třetinách Hanáci prohvávali, ale ve třetí dokázali srovnat a v prodloužení pak dal vítěznou branku Miroslav Holec. V pátek série pokračuje za stavu 1:1 v Olomouci.

Zápas začal po Moru nadějně, protože už v první minutě hrála přesilovku. Domácí se ovšem obránili a pak se to otočilo, v oslabení museli hrát hosté. Také oni se dokázali ubránit, byť se štěstím, když Plzeň trefila v rozmezí deseti sekund dvakrát břevno. V 8.minutě Kohouty štěstí opustilo, když střelu z úhlu na právní tyčku překvapil Konráda Pour. O čtyři minuty později domácí vedení navyšili, trefil se Půlpán. Pak mohl snížit Ostřížek, jenže brankář Frodl byl proti. Takže po první třetině měla Plzeň náskok dvou branek.

Po první přestávce hrála Mora další přesilovku. A měla z ní šance. Jenže Ostřížek, Irgl ani Burina v krátkém sledu brankáře Frodla překonat nedokázali. Nevyšlo to ani v čase 28:11, to zakončoval Káňa a domácímu gólmanovi pomohla tyčka! V první minutě druhé půlky utkání hrála Mora přesilovku za faul na Irgla, ale plzeňskou defenzivu se nepodařilo přelstít ani v početní převaze. V závěru třetiny pak šla do čtyř naopak Mora.

Výhru po prodloužení dokázali dnes v Plzni ubojovat hokejisté HC Olomouc. Čtvrtfinálová série pokračuje v pátek na Hané.

Větší část oslabení museli hosté přečkat v úvodu třetí dvacetiminutovky. A pak se jim podařilo dát kontaktní branku, na 2:1 snížil Holec. Což dodalo Kohoutům potřebnou energii a hnali se za dalším gólem. Blízko k němu měl Káňa, jeho ránu Frodl dokázal pokrýt jen se štěstím. Deset minut před koncem hrála Mora čtvrtou přesilovku v utkání. Jenže šanci si nevytvořila, naopak velmi dobrou možnost měl domácí Gulaš, ovšem Konráda nepřekvapil. Po skončení přesilovky hosté chybovali při střídání, měla na ledě sedm hráčů, takže pak hrála v oslabení. To dokázali ubránit velmi dobře. Dvě minuty a šest sekund před koncem řádné hrací doby začala hrát Mora power-play. A rychle ji využila, po trefě Jergla z úhlu bylo srovnáno.

Zápas dospěl do prodloužení. A to vyznělo lépe pro Moru, po přehrávce Buriana rozhodl druhým gólem v utkání Holec.

"V první třetině jsme pokračovali ve výkonu, který jsme podali včera. Ve druhé se hra vyrovnala a ve třetí jsme přitlačili a začali jsme být lepší než domácí. Prodloužení bylo už jen vyústění naší snahy," řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Škoda Plzeň2:3HC Olomouc
(2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)
Branky:8. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 12. Pulpán (Vráblík) - 44. Holec (Kolouch, Škůrek), 59. Jergl (Škůrek), 62. Holec (Burian).
Rozhodčí:Pešina, Bejček – Kis, Lučan
Vyloučení:5:4
Diváků:7177
Sestava HC Škoda Plzeň:Frodl – Moravčík, Jones, Allen, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Preisinger – Pour, Kovář, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – Němec, Kracík, Indrák – Kindl, Nedorost, Stach.
Sestava HC Olomouc:Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Galvas, Švrček, Dujsík, Matai – Ostřížek, Knotek, Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – Káňa, Kolouch, Holec. Trenéři Jan Tomajko a Zdeněk Moták.

Dětská ordinace MUDr. Jiří Reitinger

Katalog firem » Zdravotnictví » Praktičtí lékaři pro děti a dorost

Nabízíme komplexní péči o děti a dorost v rámci oboru pediatrie, alergologie a imunologie. Ordinační doba: Pondělí 8:00 - 10:00 dětská ambulance 10:00 - 11:30 poradna pro zdravé dět...