Reklama

Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie, venku je 1.4 °C

Mora se Spartou - dobrý výkon, ale bez bodů

Sport

8.1.2021

Autor: Petr Pelíšek

Ve 33. kole extraligy hráli hokejisté HC Olomouc doma proti pražské Spartě. Mora hrála s týmem z čela tabulky vyrovnaný duel, po dvou třetinách to bylo nerozhodně nula nula. Pak však hosté v úvodu poslední dvacetiminutovky dali tři rychlé branky. Kohouti nebodovali po čtyřech kolech.

V prvním dějství byli aktivnější domácí hokejisté, kteří Spartu přestříleli poměrem 12:5, přesto se po úvodních dvaceti odehraných minutách skóre neměnilo. Za domácí byli v největší šanci Kucsera a Káňa, ale brankář Sparty svůj tým podržel. Na druhé straně měl největší šanci Buchtele, který zůstal nehlídaný na mezikruží, jeho střelecký pokus ale gólman Lukáš zneškodnil. Na začátku druhého dějství Tomeček přešel přes Piskáčka a byl sám před brankářem. Ale ani tentokrát se skórovat nepodařilo. Když pak neprostřelil gólmana ani Kaňa, skončila i druhá třetina bez branek. Začátek třetí třetiny přinesl domácím přesilovku. Ovšem radost na olomouckou střídačku nepřinesla. V oslabení se totiž povedlo dát branku Spartě. O necelé dvě minuty později hosté náskok navýšili. Jedenáct minut před koncem se Sparťané prosadili potřetí a pak už náskok i výsledek pohlídali.

„Herně to nebyl vůbec špatný zápas. Bohužel jsme tam měli ve třetí třetině pětiminutovku, ve které jsme udělali dvě fatální chyby. Jednak v naší přesilovce a potom v našem obranném pásmu. A samozřejmě když se tohle přihodí, tak třetí gól si dáte vlastní. Ty dvě třetiny byly ale z našeho pohledu dobré. Dokázali jsme si vytvořit nejen střelecké, ale i brankové příležitosti. Ani po těch dvou nebo třech inkasovaných gólech to nebylo zlé. Pořád jsme chtěli hrát a Spartu tlačit a v určité fázi se nám to dařilo. Nejsem zklamaný z herního projevu, jsem zklamaný z výsledku,“ řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 42. Buchtele (Pech), 44. Tomášek (Rousek), 49. Jurčina (Rousek, Tomášek). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Hráno bez diváků.

HC Olomouc: Lukáš – Dujsík, Švrček, Škůrek, Valenta, A. Rutar, Ondrušek, Vyrůbalík – J. Káňa, Handl, Bambula – Burian, Ostřížek, V. Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Kolouch, Nahodil, Gřeš. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

HC Sparta Praha: Machovský – Košťálek, Piskáček, Jurčina, Němeček, Kalina, Polášek – Řepík, Horák, Sobotka – Rousek, Sukeľ, Tomášek – Říčka, Pech, Buchtele – Šmerha, Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Art RUBIKON

Katalog firem » Kultura a umění

ART RUBIKON z.s. sdružuje členy se zájmem o umění, řemeslné a technologické obory, pořádá neformální edukační programy pro různé cílové skupiny, včetně dětí a seniorů. Spolek vznikl...