Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 4.7 °C

Mora pošesté v řadě bodovala v Litvínově. V nájezdech rozhodl Knotek

21.12.2017

Po reprezentační pauze pokračovala hokejová Tipsport extraliga. Hanáci hráli ve 31. kole na Stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Nezačali dobře, když rychle prohrávali 0:2, dokázali ale snížit a v samotném závěru i vyrovnat Janem Knotkem. Stejný hráč pak prokázal, že mu letos výborně jdou i nájezdy, a rozhodl o bodu navíc pro Kohouty, kteří vyhráli v Litvínově 3:2.

Jan Knotek válí. Po nemoci se střední útočník první formace vrátil do sestavy stylově. V závěru zařídil Kohoutům vyrovnání a v nájezdech rozhodl o bodu navíc. Jan Knotek válí. Po nemoci se střední útočník první formace vrátil do sestavy stylově. V závěru zařídil Kohoutům vyrovnání a v nájezdech rozhodl o bodu navíc. Foto: ČTK/Ondřej Hájek

Mora odjela do Litvínova bez obou Galvasů a Škůrka, kterému už sundali doktoři z ruky sádru, ale návrat do sestavy ještě bude chvíli trvat. V obraně tak dostali čas uzdravený Tomáš Dujsík a měsíční posila z Hradce Králové Zdeněk Čáp. V útoku Kohoutům stále scházeli centři Herman se Sundherem.
A začátek utkání nevypadal vůbec dobře. Už ve 25. vteřině prošla střela obránce Hunkese po teči Lukeše betony Braňa Konráda a Hübl uklidil volný puk v brankovišti pohodlně do branky. V 16. minutě bylo ještě hůř. Obrana Mory se pokusila vyhodit puk z vlastní třetiny obloučkém, ale bek Vervy Kubát si jej basketbalově stáhnul a pohotově vystřelil. Konrád střelu přes clonící hráče neviděl, a tak prošla do branky.
"Začali jsme tak, že jsme hned z první střely dostali gól a pak se z toho dlouho dávali dohromady. Litvínov poté zvýšil na 2:0. Herně první třetina nebyla úplně špatná, ale produktivita byla na straně domácích," řekl po utkání jeden z trenérů Olomouce Jan Tomajko.
Druhá třetina začala mnohem lépe. Druhá formace Mory se usadila v pásmu Litvínova a Vilém Burian opět potvrdil, že mu to tam letos padá. Pohotovou střelou tahem poslal puk za Petráska.

Souboj kapitánů. Netradiční klání o puk předvedli v duelu Litvínova s Olomoucí domácí Michal Trávníček a hostující Martin Vyrůbalík. Souboj kapitánů. Netradiční klání o puk předvedli v duelu Litvínova s Olomoucí domácí Michal Trávníček a hostující Martin Vyrůbalík. Foto: ČTK/Ondřej Hájek.

Ve třetí části Kohouti bojovali o vyrovnání. Nepovedlo se jim to v přesilovce při vyloučení Hunkese, a už to vypadalo, že odjedou z Litvínova s prázdnou. V závěru ale opět předvedla první pětka, že umí zabrat. Vyrůbalík našel na modré Laše, jeho dělovka se od zadního mantinelu odrazila před branku a Jan Knotek opět ukázal, že v tomu umí kolem brankoviště chodit a srovnal.
V prodloužení branka nepadla a v nájezdech se opět prosadil první centr Mory Jan Knotek a zařídil cenný bod navíc.
"Ve druhé třetině jsme se o hodně zlepšili a vyrovnání jsme si potom za výkon zasloužili. Nájezdy už jsou loterie, jednou vyhraješ, jednou prohraješ. Za dva body jsme tudíž maximálně rádi," řekl po utkání Tomajko.
"Rychlý gól z naší strany nám dost pomohl, hra tak byla v první třetině ještě jakž takž, měli jsme štěstí v produktivitě, vysloužili jsme si i druhý gól. Zápas byl dobře rozehraný. Druhá třetina byla z naší strany ale hodně nepovedená, soupeř nás začal přehrávat, hned zkraje jsme navíc dostali gól a pak nebyli schopní se udržet na puku, být nebezpeční, byli jsme dlouho pod tlakem. Vyústilo to pak ve vyrovnávací branku ve třetí třetině, i tam jsme se nezlepšili a dovolili jsme nakonec soupeři těsně před koncem srovnat. V nájezdech se nám bohužel druhý bod nepodařilo urvat," hodnotil duel asistent trenéra Litvínova Darek Stránský.
Mora v Litvínově bodovala pošesté v řadě, v dalším kole ji opět čeká výjezd ven, když hraje v Hradci Králové. Doma se představí 26. prosince proti Zlínu.

HC VERVA Litvínov2:3HC Olomouc
(2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)
Branky:1. V. Hübl (Lukeš, Hunkes), 16. Kubát – 21. Burian (R. Vlach), 58. J. Knotek (Laš, Vyrůbalík), rozhodující nájezd Knotek.
Rozhodčí:Pešina, Svoboda – Blümel, Klouček.
Vyloučení:4:3
Využití:0:0
V oslabení:0:0
Diváků:4 028.
Sestava HC VERVA Litvínov: Petrásek – Kubát, Hunkes, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička, Gula, K. Pilař – Matoušek, F. Lukeš, V. Hübl – Gerhát, Nejezchleb, Ihnačák – Vandas, Trávníček, M. Hanzl – Jánský, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.
Sestava HC Olomouc:Konrád – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek Houdek, Dujsík, Staněk, Čáp – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – J. Káňa, Strapáč, Ostřížek – Jergl, Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.

Autor článkurhesport@olomouc.cz

rhe

Účetnictví, mzdy - Kateřina Foltýnová

Katalog firem » Služby » Účetnictví

Komplexní zpracování účetní a mzdové agendy včetně zastupování na úřadech. Vedení účetnictví, daňové evidence, zpracování daňových přiznání, poradenství.