Pondělí 16. září 2019, svátek má Ludmila, venku je 14.8 °C

Mora porazila další Duklu

13.8.2019

Devět gólů během tří třetin, dva v prodloužení a v pět v nájezdech viděli diváci v přípravném utkání mezi HC Olomouc a Duklou Trenčín. Mora vyhrála zápas, prodloužení i nájezdy, takže Plecharéna aplaudovala třikrát.

Dukla Moře svědčí. Po pětigólovém představení proti Jihlavě nasázela Trenčínu ještě o gól víc. Prosadilo se šest různých střelců včetně tahouna Zbyňka Irgla. Mora ze tří domácích zápasů vytěžila pomyslných sedm bodů.

„Myslím si, že v útoku dobré. Byli jsme produktivní, a to je dobře do dalších zápasů. Samozřejmě nejsme spokojení úplně se vším, protože Trenčín měl spoustu brejkových situací, kdy jsme propadli. Toho bychom se chtěli do dalších zápasů vyvarovat. Hráče ale musíme pochválit za pohyb, za bruslení, za osobní souboje. Bylo tam pár pěkných akcí, takže z tohoto pohledu jsme spokojeni. I prodloužení jsme sehráli dobře, byli jsme lepší, a jsme spokojení i s produktivitou v nájezdech, protože jsme dali tři góly,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – Dukla Trenčín 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Knotek (Ostřížek, Hlaváč), 23. Irgl (Strapáč), 24. Škůrek (Ostřížek), 39. Nahodil (Káňa), 46. Káňa z trestného střílení, 53. Dujsík (Knotek) – 39. Coughler (Chromiak), 46. Štach, 47. Valach (Bokroš, Sojčík). Rozhodčí: Hradil, Cabák – Lukš, Novotný. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 1300.

HC Olomouc: Lukáš – Dujsík, Vyrůbalík, Valenta, L. Rutar, Škůrek, A. Rutar, Hlaváč – Hecl, Nahodil, Káňa – Tomeček, Laš, Burian – Irgl, Kolouch, Strapáč – Klimek, Knotek, Ostřížek. Trenéři Jan Tomajko a Zdeněk Moták.

HK Dukla Trenčín: Valent – Štach, Kajínek, Starosta, Rajnoha, Sládok, Bokroš, Dužek, Stacha – Alderson, Mikyska, Lapšanský – Bartovič, Sádecký, Šišovský – Chromiak, Coughler, Sojčík – Valach, Švec, Hlinka.