Reklama

Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém, venku je 9.4 °C

Mora padla u Bruslařů

Sport

24.1.2023

Autor: Petr Pelíšek

Ve 41. kole extraligy bojovali hokejisté HC Olomouc o další body v Mladé Boleslavi. Na soupeře Mora nedokázala najít účinnou střeleckou taktiku a pohrála. Domácí rozhodli třemi góly ve třetí třetině.

Všechny tři předchozí vzájemné zápasy Mora vyhrála a ve všech jako první skórovala. To se nyní změnilo, v 10. minutě otevřel skóre Roman, po jeho střele se kotouč od brusle bránícího Škůrka odrazil za Konrádova záda. Na sklonku 17. Minuty ujel Orsava, jeho únik ale skončil zákrokem brankáře Novotného. V prostřední části zápasu bylo několik šancí na obou stranách, hostům jednou pomohla tyčka, pak hráli čtyřminutovou přesilovku. Ale nic z toho nevedlo k další brance. To se změnilo až po druhé přestávce. Poslední třetina se hrála 96 sekund a domácí odskočili do dvoubrankového vedení. Ve 49. minutě Švrček nahrál Káňovi, střelec Mory svoji pověst nepotvrdil, čemuž napomohl i rychlý přesun Novotného. Skóre se ale měnilo na druhé straně, když se trefil Klíma. V 53. minutě našel Dvořáček najíždějícího Luntera a ten si s únikem poradil bravurně, když Konráda propálil ranou na vyrážečku.

„Nezačali jsme špatně, v první třetině jsme si vytvořili několik šancí. Ty jsme ale neproměnili, Boleslav naopak využila přesilovku. Druhou třetinu jsme také neodehráli špatně, ale neproměnili jsme dlouhou přesilovku. To bylo asi rozhodující, protože Boleslav poté ve třetí třetině odskočila na dva góly. My jsme se do toho tlačili na sílu a už jsme toho tolik neměli. Potom jsme více otevřeli hru a Boleslav nás potrestala. Domácí byli produktivnější a proto jsme nebodovali,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Roman (Lantoši, Pýcha), 42. Najman (Beránek), 50. Klíma (Bičevskis), 53. Lunter (Dvořáček). Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2458.

Ml. Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Bernad, Štich – Söderlund, Roman, Lantoši – Stránský, Bičevskis, Šťastný – Beránek, Najman, Klíma – Lunter, Závora, Dvořáček. Trenér Jiří Kalous.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Dujsík, Mareš, Škůrek, Řezníček, Švrček, Rutar – Káňa, Strapáč, Orsava – Klimek, Nahodil, Olesz – Plášek, Knotek, Bambula – Kusko, Anděl, Navrátil. Trenér Jan Tomajko.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu a punč. Těšíme se na vás.

Filip