Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 2.6 °C

Mora na závěr základní části nestačila Plzni

7.3.2021

V 52. kole hokejové extraligy nastoupil tým HC Olomouc v Plzni. Moře se utkání vůbec nepovedlo, utrpěla debakl.

V první třetině si Škoda vypracovala dvoubrankové vedení díky dvěma trefám Filipa Suchého. Ve druhém dějství pak domácí celek předvedl gólové hody - vstřelit se mu podařilo celkem 5 branek. Pod dvěma z nich se přitom podepsal nejproduktivnější hráč týmu Milan Gulaš. Jen chabou útěchou pro Hanáky byl přesilovkový gól Jiřího Ondruška. Ve třetí třetině zkompletoval Filip Suchý hattrick a na konečných 9:1 pečetil skóre po sólové akci David Jiříček.

„Zápas se mi nehodnotí vůbec lehce. Nezačali jsme špatně. Ve druhé třetině, když se nám povedlo snížit na rozdíl jedné branky, tak jsme hráli celkem dobře, slepené góly nás ovšem srazily a zápas se víceméně jen dohrával. Náš výkon nebyl dobrý, musíme se zlepšit, ve středu nás tu čeká nový zápas a já věřím, že podáme zcela odlišný výkon," řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 9:1 (2:0, 5:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Suchý (Kodýtek), 17. Suchý (Mertl, V. Lang), 27. Malát (Kracík), 31. Gulaš (Mertl), 37. Gulaš (P. Musil), 38. Přikryl (Kracík, Rob), 40. Malát (Kvasnička, Kracík), 45. Suchý (Rob), 55. Jiříček – 21. Ondrušek (Navrátil). Rozhodčí: Horák, Veselý – Špringl, Šimánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

Plzeň: Frodl – Budík, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, Lang, Kaňák, Vráblík – Musil, Mertl, Gulaš – Suchý, Kodýtek, Rob – Straka, Kracík, Malát – Dočekal, Přikryl, Eberle.

HC Olomouc: Lukáš (40. Mokrý) – Ondrušek, A. Rutar, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Škůrek – Káňa, Nahodil, Kunc – Ostřížek, Kolouch, Olesz – Klimek, Knotek, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula – Mácha. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.