Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 7.8 °C

Mora na úvod letního poháru prohrála doma

4.8.2020

Letošní příprava hokejistů HC Olomouc na nadcházející sezónu je zpestřena turnajem Generali Česká Cup. Mora první soutěžní klání odehrála doma, do Plecharény zavítal hradecký Mountfield. Radost domácím divákům udělal na sklonku první třetiny Lukáš Kucsera, jenž svůj tým poslal do vedení. Ale v dalších dvou třetinách Hanáci zaostávali a prohráli.

„Dobře jsme začali, ale ve druhé třetině nás Hradec začal přehrávat. Nevyšel nám nástup ve třetí třetině, kdy jsme hned dostali gól. Je to škoda, ale byl to první zápas. Doufáme, že ty chyby ještě odstraníme. Ve čtvrtek jedeme do Pardubic, kde doufám, podáme lepší výkon,“ hodnotil zápas trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – Hradec Králové 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 19. Kucsera (Valenta), 46. Škůrek (Kolouch, Gřeš) – 28. Jergl (Perret, Zámorský), 35. Orsava (Perret), 41. J. Sklenář (F. Pavlík, Jank), 48. Koukal (Orsava), 56. Perret (Kevin Klíma). Rozhodčí: Dědek, Kika – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 950.

HC Olomouc: Konrád – Valenta, Černý, Vyrůbalík, Škůrek, A. Rutar, Dujsík, Hlaváč – Burian, Strapáč, V. Tomeček – Bambula, Handl, Mácha – Olesz, Nahodil, Navrátil – Gřeš, Kucsera, Kolouch. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

Hradec Králové: Mazanec (32. Lukeš) – Nedomlel, Zámorský, Jank, Čáp, Váchal, F. Pavlík – R. Pilař, Lev, Cingel – Smoleňák, J. Sklenář, Růžička ml.  – Klíma, Perret, Klíma – Jergl, R. Pavlík, Koukal – Orsava. Trenéři Růžička st., Branda a Kočí.