Olomouc.cz

Úterý 12. prosince 2017, svátek má Simona, venku je 3.6 °C

Vyrůbalík srovnal v power-play a Knotek povodil Piráty v prodloužení

6.12.2017 aktualizováno 7.12.2017 05:47

Mora hrála dohrávku 27. kola Tipsport extraligy na ledě dvanáctých Pirátů z Chomutova, kteří naposledy vyhráli za tři body 22. října. Už to vypadalo na to, že tým Vladimíra Růžičky zaboduje naplno, vedl 2:1, ale 93 sekund před koncem při hře bez brankáře vyrovnal dělovkou od modré kapitán Mory Jan Vyrůbalík. V prodloužení pak nádherně obelstil dva Piráty nejproduktivnější Kohout Jan Knotek a nedal šanci ani Lacovi v brance. Olomouc vyhrála v Chomutově 3:2.

Branislav Konrád s pomocí Jana Jaroměřského likvidují šanci chomutovského Sklenáře. Branislav Konrád s pomocí Jana Jaroměřského likvidují šanci chomutovského Sklenáře. Foto: ČTK/Ondřej Horák

HCO nastoupil v Chomutově v podobné sestavě jako proti Vítkovicím, jen Mráze nahradil ve čtvrté formaci Holec. V první třetině měly oba týmy šance na vstřelení branky. Slovenští reprezentační brankáři se činili. Konrád vychytal Humla s Valachem, Laco zase Buriana s Káňou.
Piráti si vedení uhráli vteřinu před koncem ve dvojnásobné přesilovce. V čase 19:59 se trefil kapitán domácích Michal Vondrka.
Hned zkraje druhé části šla Mora za vyrovnáním. Nejprve trefil spojnici Jan Káňa, pak vychytal Laco Jergla, ale z rozehraného buly už prostřelil brankáře Pirátů ranou od modré Jan Jaroměřský, který vyrovnal na 1:1.
V polovině duelu napsali hokejovou báseň domácí. Vladimír Růžička mladší vyslal do ataku zadovkou Havla, ten poslal puk na libereckou posilu Dlouhého, který zakončoval do prázdné branky, Konrádův zákrok už byl zbytečný.
Ve 36. minutě mohl vyrovnal Galvas junior, ale zblízka v dobré šanci přestřeli. Navýšení vedení Chomutova odmítl na druhé straně namlsaný Dlouhý. Do poslední třetiny se šlo za stavu 2:1 pro domácí celek.

Útočník HC Olomouc Aleš Jergl zastavuje rozehrávku Piráta Tomáše Slováka. Útočník HC Olomouc Aleš Jergl zastavuje rozehrávku Piráta Tomáše Slováka. Foto: ČTK/Ondřej Horák

Ve třetí třetině se Mora snažila o vyrovnání a Chomutov střežil dlouho očekávané vítězství. Hanáci se dlouho nemohli dostat k ohrožení Laca, až ve 48. minutě objel branku výborně hrající Kevin Sundher, puk šel volně brankovištěm, další Kohouti se k němu bohužel nedostali.
Další příležitost měl Petr Strapáč, ani on na Laca nevyzrál. Na druhé straně mohl potvrdit vítězství Skokan, Konrád udržel naději na body. V závěru zkusili Kohouti hrát v šesti bez brankáře. Olomouc vyhrávala buly, a to nakonec pomohlo k bodům. Třiadevadesát vteřin před koncem vyhrál vhazování Petr Strapáč, Jan Jaroměřský posunul na Martina Vyrůbalíka, jeho dělovka skončila až v síti za Lacem.
V prodloužení šla na led trojice Knotek, Eberle a Vyrůbalík. Nejproduktivnější Hanák Jan Knotek si po chvilce vzal puk, povodil tři chomutovské hráče jako slepé koně a prostřelil i Laca. Mora tak veze z Chomutova dva body za výhru 3:2.
„Měli jsme trochu štěstí v závěru. Celý zápas jsme prohrávali a nemohli se dostat přes chomutovskou obranu. Domácí skvěle bránili střední pásmo a nám chyběly střely. Takže za štěstí na konci jsme rádi, protože průběh zápasu nenasvědčoval tomu, že vyhrajeme," řekl po utkání pro web www.hc-olomouc.cz trenér Mory Jan Tomajko.
"My jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Hráli jsme to slušně 58 minut. Zápas byl vyrovnaný, možná jsme měli malinko navrch v tom, že jsme 2:1 vedli. V posledních minutách jsme dostali gól podobně jako v posledních zápasech. Celý zápas jsme hráli obětavě, ale u té vyrovnávající branky po prohraném vhazování nikdo nelehl do střely. To musíme ještě probrat. V prodloužení jsme udělali chybu a dostali třetí gól. Jediné, co můžeme, tak pogratulovat Olomouci, že vyhrála. A se sebou začít něco dělat," hodnotil na http://www.piratichomutov.cz zápas kouč Vladimír Růžička.

Piráti Chomutov2:3HC Olomouc
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky:20. Vondrka (Skokan), 31. A. Dlouhý (J. Havel, V. Růžička ml.) - 24. Jaroměřský (Holec, Sundher), 59. Vyrůbalík (Jaroměřský, Strapáč), 61. J. Knotek (Vyrůbalík, Eberle).
Rozhodčí:Pešina, R. Svoboda - L. Kajínek, Zavřel.