Středa 12. prosince 2018, svátek má Simona, venku je -0.5 °C

David Ostřížek protrhl střeleckou smůlu včas. Mora vyhrála ve Zlíně a má mečbol

9.3.2018

Hokejisté HC Olomouc nastoupili ve třetím utkání předkola play-off na Stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Hanáci ve Zlíně prohrávali 0:1, ale dokázala v oslabení vyrovnat, když David Ostřížek po návratu z trestné lavice našel díru v Kašíkově postavení. Mora přesilovku využila, Miroslav Holec vymetl pavučinu v šibenici zlínské branky.

Hokejisté HC Olomouc vyhráli ve Zlíně 2:1 a vedou v sérii stejným výsledkem. Zítra už mají mečbol. Hokejisté HC Olomouc vyhráli ve Zlíně 2:1 a vedou v sérii stejným výsledkem. Zítra už mají mečbol. Foto: www.hc-olomouc.cz/Alena Zapletalová

Hanáci nastoupili se změnami v sestavě. Do první obrany se vrátil David Škůrek. V útoku vyměnil ve třetí formaci Bruna Mráze David Ostřížek.
V první třetině měli první větší možnost Hanáci, když Miroslav Holec překvapil rychlou střelu Kašíka, kterého zachránila tyčka. Konrád následně vychytal Fořta, aby v oslabení ujeli dva Hanáci na jednoho beka ševců, Herman však na Kašíka nevyzrál. A Zlín dohrál přesilovku ke gólu, který dal Sedláček po přihrávce Klhůfka.
"Nechtěli jsme začínat jako v domácích zápasech, což se nám povedlo, ale bohužel se nám nepodařilo pohlídat hráče v oslabení. Ale je to jen jeden gól, to v hokeji nic není," říkal po první třetině obránce HCO Jan Jaroměřský.
Mora hrála od druhé třetiny bez Jiřího Ondruška, kterému v souboji zlomil ruku obránce Zlína Ferenc.
Ve druhé části hosté přečkali nejdříve dvě klasické přesilovky Zlína, a následovala dokonce téměř dvouminutová početní převaha ševců. Sudí přitom před šarvátkou přehlédli seknutí Fryšary do Konráda. Mora oslabení přestála a při návratu Ostřížka z trestné lavice našli Berani nepřesnou přihrávkou právě forvarda Mory, ten trefou mezi betony Kašíka ukončil svůj střelecký půst. Po dvou třetinách byl stav 1:1.
Ve třetí třetině dostala šanci hrát v přesilovce Mora a ve 43. minutě vymetl šibenici Kašíkovy branky Miroslav Holec a Olomouc vedla 2:1. V dalším momentech dostal hlavní roli Branislav Konrád. Parádně chytil dorážku Veselého, který už málem zvedal ruce. Následně ubránili Hanáci i obrovskou melu před brankou slovenského reprezentanta.
Mora držela stále vedení, minutu před koncem se vhazovalo v olomouckém obranném pásmu a ševci odvolali Kašíka a nastoupili v šesti. Jan Knotek minul prázdnou branku. Hanáci vyhráli ve Zlíně 2:1 a mají mečbol. Čtvrtý zápas se hraje zítra opět ve Zlíně.
"Jsme rádi, že jsme zvládli vyhrát hned první zápas, zítra se to pokusíme zopakovat. Oslabení nám teď jdou, snad to nezakřiknu, a půjde nám to dál, ale hrajeme jich strašně moc, bere to hodně sil, takže bychom si měli dát na vyloučení pozor. Hraje se na tři vítězné zápas, my je chceme získat dříve než Zlín," řekl po zápase brankář HCO Branislav Konrád.

Aukro Berani Zlín1:2HC Olomouc
(1:0, 0:1, 0:1)
Branky:18. P. Sedláček (Klhůfek, Žižka) – 32. Ostřížek, 43. Holec (Herman, Jergl)
Rozhodčí:Pešina, Hradil – Geabuer, Zíka