Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 13.6 °C

Zbyněk Irgl sestřelil hattrickem Indiány a Mora vede

15.3.2018

Hokejisté HCO rozehráli čtvrtfinálovou sérii play-off extraligy na ledě vítěze základní části Škody Plzeň. Mora začala velmi dobře. V první třetině se trefil Irgl a po vyrovnání domácích ve druhé části opět poslal Hanáky Zbyněk Irgl do vedení. Plzeň srovnala Jakubem Kindlem a po šedesáti minutách byl stav 2:2. V nájezdech pak proměnil Irgl oba své nájezdy a rozhodl o první výhře pro Moru.

Útočník HC Olomouc Zbyněk Irgl zařídil první dvě trefy Hanáků na ledě Škody Plzeň. A dva fíky vsítil i v nájezdech a rozhodl o první výhře Mory. Útočník HC Olomouc Zbyněk Irgl zařídil první dvě trefy Hanáků na ledě Škody Plzeň. A dva fíky vsítil i v nájezdech a rozhodl o první výhře Mory. Foto: Radek Heloňa

Mora nastoupila ve vítězné sestavě z posledního zápasu předkola ve Zlíně, tedy s Robinem Staňkem ve druhé obraně místo zraněného Jiřího Ondruška.
První možnosti měli Indiáni Indrák se Stachem, ale tvrz Konrád odolala. Ve 12. minutě šli hostí do vedení. Zbyněk Irgl parádně objel branku a našel místo nad betonem brankáře Svobody.
Ve druhé části dokázali Kohouti opět ubránit oslabení tří proti pěti, ale ve 29. minutě vyrazil Konrád ránu Denise Kindla přímo do jízdy Schleissovi a ten srovnal na 1:1.
Ve druhé části bohužel přestal naskakovat druhý centr Mory Petr Strapáč, ale Mora i tak skórovala. Ve 36. minutě nachystal pozici parádně Jan Knotek a Zbyněk Irgl našel místo pod horní tyčkou.
Ve třetí části domácí srovnali a opět u toho byl Kindl. Tentokrát obránce Jakub, bývalý bek Floridy výborně využil přihrávku Gulaše zpoza branky a Konrád byl bez šance. Další šance zůstaly nevyužity, Mora ubránila v závěru 23. oslabení v řadě a šlo se do prodloužení.
V něm začala lépe Mora, když se usadila v pásmu Plzně. Výbornou možnost měl František Skladaný, když Svoboda zasáhl proti jeho nadějné střele vyrážečkou. Na druhé straně málem překvapil nenápadnou střelou Konráda Mertl, zachránila ho horní tyčka.
V závěru prodloužení Mora špatně střídala a domácí dostali zadarmo přesilovku. Hanáci ale chybu napravili dalším ubráněným oslabením. O prvním vítězi série tak musely rozhodnout nájezdy. A v nich dovršil hattrick Zbyněk Irgl, který proměnil dva nájezdy. Mora vede v sérii 1:0. I zítra se hraje v Plzni.
"Je to pěkné vítězství. Ale je to jen první krůček, série bude dlouhá, musíme jít dál. Svobodu znám, přemýšlel jsem, co udělat. V prvním nájezdu jsem viděl, že je trochu vyjetý, ve druhém zase stál, tak jsem volil zakončení podle toho. Plzeň je favorit, ale my jsme výborně bránili a máme první bod," řekl po zápase pro ČT SPORT Zbyněk Irgl.
"Důležité bylo, že jsme ustáli začátek. Domácí byli aktivní, měli hodně šancí. Bylo vidět, že se Plzeň na play off těšila, hodně na nás vlétla. Braňo Konrád toho hodně pochytal. Pak jsme se dostali vedení, což byla taková psychická vzpruha. V Plzni moc gólů nedáváme. Byl to jinak vyrovnaný zápas. Domácí byli aktivnějším týmem, ale zvládli jsme ubránit všechna oslabení. Vyzdvihl bych výkony Zbyňka Irgla a Branislava Konráda," řekl pro hokej.cz Zdeněk Venera, trenér HCO.

HC Škoda Plzeň2:3HC Olomouc
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:2)
Branky:29. Schleiss (D. Kindl), 48. J. Kindl (Gulaš, Kratěna) - 12. Irgl (Strapáč, J. Galvas), 36. Irgl (J. Knotek, Vyrůbalík), rozhodující nájezd Irgl.
Rozhodčí:Pavlovič, Šír - Ondráček, Špůr.