Středa 8. května 2024, dnes je Den vítězství, venku je 17.3 °C

Brankář Jihlavy Škarek a kanadský králík poslali Moru do předkola se Zlínem

4.3.2018

Hokejisté HC Olomouc hráli v posledním kole základní části na ledě Jihlavy. Mora potřebovala vyhrát a doufat, že Hradec Králové porazí Pardubice. Druhá podmínka byla splněna, derby skončilo výhrou Mountfieldu. Hanáci ale v Jihlavě nedokázali překonat Škarka a třikrát inkasovali. Čeká je tak předkolo play-off. A v něm už v úterý a ve středu v plecharéně Aukro Berani Zlín.

Lukáš Galvas byl jedním z nejlepších beků HCO v Jihlavě. Lukáš Galvas byl jedním z nejlepších beků HCO v Jihlavě. Foto: Radek Heloňa

Mora stále mohla uhrát první šestku. Do utkání v Jihlavě šel do branky místo nemocného Branislava Konráda Martin Falter. V první části šli do vedení domácí, když se nenápadnou střelou na vyrážečku prosadil jeden z Kanaďanů v dresu Dukly Rabitt.
Olomouc měla jednu velmi dobrou šanci, z podobné pozice jako Rabitt střílel Vilém Burian, domácí gólman Škarek však jeho střelu chytil. Jihlava měla také ještě jednu tutovku, Falter další branku do své sítě nepustil.
Ve druhé třetině začala Mora s větší snahou o srovnání. Lukáš Galvas parádní střílenou přihrávkou našel volného Káňu, ten těsně minul. Jergl zase viděl volného Mráze, který byl úplně sám před brankou, ale bekhendový blafák ke gólu nedotáhl. Po dvou třetinách tak vedla Jihlava stále 1:0.

Zbyněk Irgl v Jihlavě neskóroval. Mora prohrála 0:3 a bude hrát předkolo. Zbyněk Irgl v Jihlavě neskóroval. Mora prohrála 0:3 a bude hrát předkolo. Foto: Radek Heloňa

Třetí třetina začala dalším tlakem Mory. Hned v prvním střídání pálil z křídla Eberle a dorážel Laš, ale Škarek oba pokusy kryl. Další možnost měl po aktivním napadání v útočném pásmu Zbyněk Irgl, v dobré pozici nechal také vyniknout mladého brankáře Dukly.
I Dukla občas v protiútoku zahrozila. Hamill našel volného Anděla, jeho ránu naštěstí zablokovala obrana Mory do ochranné sítě za brankou. Ve 45. minutě ujel obraně Mory opět Wacey Rabitt, Jergl jej v zakončení fauloval a sudí nařídili trestné střílení, které kanadský forvard střelou na lapačku Faltra proměnil. Útočník, jehož jméno znamená v angličtině králík, tak zkomplikoval cestu Olomouce do čtvrtfinále.
Další šanci Mory měl Lukáš Galvas, ale v dorážce netrefil branku. Hanáci ještě hráli přesilovku při vyloučení Rabitta, ale hostí si kromě jedné dělovky Strapáče možnost ke snížení nevytvořili. Pět minut před koncem Olomouc špatně střídala a početní výhodu měla pro změnu Jihlava.
Mora hrála ve čtyřech i po oslabení vabank, ale Škarek byl neprůstřelný. Dvě minuty před koncem zkusili hrát hosté bez brankáře, ale tlak zastavil faul Viléma Buriana. I v oslabení to Hanáci zkusili bez gólmana, ale Petr Straka přesnou trefou definitivně rozhodl o výhře Dukly Jihlava 3:0.
"Nezachytili jsme začátek. Byli jsme horší v pohybu, prohrávali jsme osobní souboje a první třetinu jsme zaslouženě prohráli. Nicméně od poloviny zápasu jsme se dostávali do dobrých, možná i brankových příležitostí. Bohužel jsme je neproměnili. Kuba Škarek to zavřel a my jsme nebyli schopní vstřelit ani jednu branku. Bez toho se zápasy nevyhrávají a mnohdy ani neremizují, takže domácí zaslouženě zvítězili," hodnotil duel asistent trenéra HCO Zdeněk Moták.
HC Olomouc tak nepostoupil do čtvrtfinále a čeká jej předkolo. Mora skončila osmá a čeká ji devátý Zlín. První dva domácí zápasy bude hrát HCO se Zlínem v úterý a ve středu.

HC Dukla Jihlava3:0HC Olomouc
(1:0, 0:0, 2:0)
Branky:11. Rabbit (Hamill), 45. Rabbit (TS), 60. Straka (Stříteský).
Rozhodčí:Pavlovič, Petružálek – Lhotský, Klouček