Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 5.1 °C

Mora padla i ve druhém domácím duelu a Plzeň má mečbol

20.3.2018

Čtvrtfinálová série mezi HC Olomouc a HC Škoda Plzeň dospěla do čtvrtého duelu. Kohouti a Indiáni do něj šli za stavu 2:1 pro Plzeň. Hosté se dostali do vedení ve druhé části trefou Stacha. Ve třetí části hosté stavu udrželi a jedou do Plzně za vedení 3:1.

Hokejisté HC Olomouc hráli se Škodou Plzeň 4. čtvrtfinálový duel. Hokejisté HC Olomouc hráli se Škodou Plzeň 4. čtvrtfinálový duel. Foto: www.hc-olomouc.cz/Michaela Martinátová

Trenéři Mory udělali dvě změny oproti pondělnímu duelu. Ve čtvrté formaci nahradili Mráz s Mataiem Jergla s Holcem. Duel začal početní převahou Hanáků, Jan Eberle pálil z mezikruží, Svoboda vyrazil koncem betonu.
Při dalším vyloučení Hollwega mohla jít opět Olomouc do vedení, Knotek zblízka nedorazil puk přes Svobodu. Pak ubránila oslabení i Mora a další možnost přišla v 15. minutě. Jakub Galvas skvěle viděl Káňu, který pálil z jedničky, ale trefil Svobodu do ramene.
V další možnosti byl o dvě minuty později Strapáč, který se natlačil do střelecké pozice přes Kadlece, i on ztroskotal na Svobodovi. Na druhé straně se dostal za obranu Kratěna, Konrád včas povyjel a olomoucký odchovanec pálil vedle. Po první třetině byl stav 0:0.
Start do druhé fáze vyšel lépe Indiánům. Dvě nebezpečné situace musel řešit zkraje třetiny Branislav Konrád. Nájezdy Gulaše a Kratěny však zvládl a udržel remízový stav. Ve 25. minutě šli hosté do vedení. Kratěna získal puk na Strapáčovi, poslal jej před branku Stachovi a ten pohotově poslal puk nad Konrádovu lapačku.
"U inkasované branky jsem zrovna otáčel hlavu, když se najednou objevil puk před brankou, škoda, možná kdyby to bylo o vteřinu později, tak jsem to měl šanci chytit. Navíc puk mi procházel brankovištěm, tak to možná šlo hokejkou vyrazit do rohu, ale už na to bohužel nešlo reagovat," řekl k první brance Škodovky brankář HCO Branislav Konrád.
V polovině utkání chytil další tutovku první lajny Plzně Konrád, na druhé straně jeli Káňa se Skladaným na jednoho beka Plzně, první jmenovaný volil neúspěšně střelu. Plzeň měla celou druhou část převahu, Kohouti se do šance dostali až ve 36. minutě, Ostřížek se obtočil kolem Moravčíkem a málem se mu podařilo srovnat.

Třetí třetina začala přesilovkou Mory po Svobodově posunutí branky. Kohouti však v přesilovce nedokázali pořádně vystřelit. Další emoce přinesl opět Hollweg. Nejprve si sednul na zadek po fér souboji se Strapáčem a sudí vyloučili chybně právě Strapáče za bránění ve hře. Aby pak americký hráč dohrál Houdka, který dostal ránu do hlavy a v utkání nemohl pokračovat. Fanouškům Olomouce už došla trpělivost a na led začaly létat různé předměty.
Mora se snažila o vyrovnání, ale Škodovka dobře bránila. Hanáci se nedostávali do pozic blízko Svobodovi. Povedlo se to snad jen Ostřížkovi, který opět výborně operoval v předbrankovém prostoru. Trenéři HCO si vzali v závěru oddechový čas a zkusili hru v šesti bez brankáře. Ale v tlaku přišlo nepříjemné vyloučení za sedm hráčů na ledě. Irgl přesto mohl srovnat, Mora pokračovala bez gólmana v pěti.  Plzeň ale udržela vedení a Mertl do prázdné rozhodl. Plzeň vyhrála 2:0 a v sérii vede 3:1.

Branislav Konrád: "Chceme ještě hrát před svými fanoušky, proto musíme vyhrát v Plzni"

"Dneska jsme hráli lépe než včera, vyhrávali jsme osobní souboje, u nich jsme hráli dobře v útočném pásmu. Ve druhé třetině nás trochu zaskočili, ale zase nemůžete tlačit Plzeň všechny třetiny. Je to určitě velká škoda, že jsme dnes prohráli. Jim určitě dnes zachytal výborně gólman, a to i v závěru utkání, kdy tam Mira Svoboda chytil vekou šanci Zbyňku Irglovi," řekl k utkání brankář Mory Branislav Konrád.
Olomouckou oporu mrzelo po utkání, že jeho tým prohrál oba domácí duely. "Chtěli jsme doma minimálně vyhrát jeden zápas, abychom ještě jednou před našimi diváky hráli, nezbývá nám nic jiného, než vyhrát ve čtvrtek v Plzni. Věřím, že i pátý zápas bude vyrovnaný, bude vyprodaný stadion, hrají doma lépe. O to více nás to mrzí, že jsme doma jeden zápas neuhráli. Chtěli jsme stav 2:2, že je to o dva zápasy nás štve.“

HC Olomouc0:2HC Škoda Plzeň
(0:0, 0:1, 0:1)
Branky:25. Stach (Kratěna), 60. Metrl (Gulaš).
Rozhodčí:Šír, Pražák – Frodl, Komárek.