Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 5.2 °C

Kohouti prohráli smůla zápas s Plzní

21.1.2018

Hokejisté HC Olomouc hostili ve 42. kole Tipsport extraligy vedoucí tým soutěže, HC Škodu Plzeň. Po první části byl stav 1:1, ve druhé však Plzeň dvakrát trestala fauly vysokou holí. V závěreční části Mora ještě duel zdramatizovala, ale Mertl trefou do prázdné branky definitivně rozhodl.

Petr Strapáč na vhazování s Tomášem Mertlem. Petr Strapáč na vhazování s Tomášem Mertlem. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Hanáci začali aktivně, už ve druhém střídání tečoval Burianovo nahození Strapáč a Svobodu puk trefil, než že by předvedl zákrok. Plzeň odpověděla v dalším střídání, když využila chyby v rozehrávce Olomouce a Kratěna pálil zblízka těsně vedle. V přesilovce Plzně pálil do betonu Konráda Gulaš, domácí se ubránili.
V polovině první třetiny bylo horko před Svobodou, střelu Laše vyrazil brankář Plzně maskou a zlikvidoval také šanci Knotka. Ten však byl faulován a Olomouc hrála v početní převaze. Domácí si však žádnou dobrou šanci nevytvořili, navíc po oslabení nechali volného Mertla mezi kruhy, Konrád souboj dvou olympioniků zvládl.
Hanáci odpověděli dělovkou Laše, kterou se snažili dorazit Eberle s Knotkem, obrana hostí ale obstála. Udeřilo na druhé straně, když skrumáž před Konrádem prostřelil Jones. V závěru třetin střílel blízko tyčky Eberle, akce pokračovala, po střele Laše nahodil Jan Knotek puk na Svobodu zpoza branky, ten si puk srazil za čáru, ale zároveň posunul zařízení, takže o gólu rozhodoval video rozhodčí. A ten nakonec branku uznal.
Ve druhé části to byla opět první formace Hanáků, která svým důrazem mířila za druhou trefou, Svoboda tentokrát situaci ustál. Olomouc měla obrovský tlak, dvě formace se prostřídaly na jedné plzeňské, v závěru jel sám Holec na Svobodu, který opět svůj tým podržel.
Ve 26. minutě šli hosté díky přesilovce do vedení, když domácí bránili s Knotkem bez hole. Dorážku s pomocí horní tyče proměnil Mertl. Třetí branka padla podobně jako druhá. Opět přesilovka za vysokou hůl, zase zlomená hokejka Knotka při buly a Milan Gulaš zvýšil už na 3:1. V závěru třetiny mohl snížit v početní převaze Lukáš Galvas, v obrovské šanci trefil Svoboda.

Brankář HC Olomouc Branislav Konrád chytil tuto střelu plzeňského útočníka Petra Straky. Brankář HC Olomouc Branislav Konrád chytil tuto střelu plzeňského útočníka Petra Straky. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Smůla Olomouce pokračovala i ve třetí části, do kabiny šli na šití Jakub Galvas a Jaroměřský, dle rozhodčích bez zavinění plzeňských, protože k vyloučení nedošlo. V 50. minutě střílel Strapáč, Svoboda opět chytil se štěstím i tento tečovaný pokus.
Brankář Plzně doháněl domací útočníky k zoufalství, ztroskotal na něm i osamocený Aleš Jergl. Tři minuty před koncem zkusila Mora při přesilovce hru bez brankáře a Houdek snížil. Další power-play zkusili Hanáci 100 vteřin před koncem, ale Mertl rozhodl trefou přes celé hřiště o výhře Plzně 4:2.
"Dnes to byla ve druhé části velká smůla, když jsme v oslabení dvakrát inkasovali. Asi se mi ještě nikdy nestalo, abych v oslabení dvakrát po sobě zlomil hokejku. Jednou jsem zkoušel hrát bez ní, podruhé jsem jel střídat, ale vždy jsme bohužel inkasovali. Plzeň je ve velké pohodě, je vidět, že jí stačí málo, aby zápas zvládla, v přesilovkách si to výborně dávají," řekl po utkání centr Mory Jan Knotek.

HC Olomouc2:4HC Škoda Plzeň
(1.1, 0:2, 1:1)
Branky:19. J. Knotek (Eberle, Laš), 58. Houdek (Herman)- 16. Jones (D. Sklenička, Stach), 26. Mertl (Kaňák, Kracík), 32. Gulaš (Kaňák, Kracík), 59. Mertl (Svoboda).
Rozhodčí:Mrkva, Pražák – Flegl, Polonyi.
Vyloučení:5:3
Využití:1:2
V oslabení:0:0
Diváků:4 381.
Sestava HC Olomouc:Konrád –Dujsík, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec - Podlaha, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.
Sestava HC Škoda Plzeň:M. Svoboda – Jones, D. Sklenička, J. Kindl, R. Vráblík, Kaňák, M. Moravčík – Gulaš, Mertl, P. Straka – Pour, Kratěna, Schleiss – Kantner, Kracík, Stach - Hollweg, Kodýtek, D. Kindl. Trenéři: M. Straka, Čihák, Špaček a Vlasák.

GM SPORT

Katalog firem » Sport » Půjčovny sportovního vybavení

BĚŽKY – LYŽE – SNOWBOARDY - prodej - bazar. Půjčovna lyžařských setů na celou sezonu – již od 990 Kč (lyže, boty, hole, přilba). Prodej - výhodné nové běžkové sety (běžky, vázá...