Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 3.3 °C

Mora poslala Piráty domů s pěti góly

17.10.2017

Hokejisté HC Olomouc hostili ve 14. kole Tipsport extraligy na domácím ledě Piráty z Chomutova. Po první části vedli Hanáci, když se trefili Škůrek s Herman, za hosty tradičně Vondrka. Po druhé části navýšili domácí brankami Jakuba Galvase a opět Hermana už na 4:1. Olomouc nakonec zdolala Chomutov 5:2.

Jakub Herman právě zvyšuje na 2:1. HC Olomouc porazil Chomutov 5:2. Jakub Herman právě zvyšuje na 2:1. HC Olomouc porazil Chomutov 5:2. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Už ve 33. vteřině šli Hanáci do vedení. Kapitán Vyrůbalík z pozice beka přečíslil obranu hostí, zpoza branky nahrál Škůrkovi a jeho dělovka prosvištěla kolem lapačky Laca. V 7. minutě bylo srovnáno. Olomouc dala krok navíc Vondrkovi, kterého našel bekhendem mladý Lauko a Konrád byl po střele nad lapačku bez šance. V polovině třetiny neuznali sudí domácím gól, Ostřížek totiž posunul puk za čáru rukou. Ve 13. minutě opět vedli domácí. Škůrek nahodil puk na branku, Herman tečoval do Laca a volný kotouč pak dorazil do prázdné branky.V přesilovce měli Kohouti dobré možnosti, Sunhder i Burian však trefili Laca. Minutu před koncem první třetiny mohl zvýšit vedení Hanáků Holec, opět nechal vyniknout gólmana hostí.
Ve 26. minutě domácí navýšili vedení. Mráz poslal puk na branku, Laco vyrazil betonem přímo na hůl Jakubu Galvasovi a ten trefil přesně. O minutu později se činila i čtvrtá formace Hanáků. Druhý gól dal Jakub Herman a vyhnal Laca z branky.
V polovině utkání byl blízko hattricku Herman, střídající brankář Lukeš se poprvé předvedl. Ve 33. minutě dokázal v pádu zakončit Růžička, Konrád puk vyrazil do bezpečí. Olomouc byla blízko páté branky, Laše vychytal Lukeš.

Neuznaná branka. Gól Davida Ostřížka nebyl pro dosažení rukou uznán. Neuznaná branka. Gól Davida Ostřížka nebyl pro dosažení rukou uznán. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Třetí třetina začala opět tlakem Olomouce. Ondrušek napálil dělovkou brankáře Lukeše. Ve 45. minutě hosté v přesilovce při vyloučení Sundhera snížili přesnou ranou Růžičky. Zvýšit mohl za domácí Vlach, hned z protiútoku byl blízko snížení Tomica, i Konrád zachránil. Divákům pak zatrnulo při střele Sklenáře, která propadla Konrádovi a pomalu se šourala kolem pravé tyčky.
Tři a půl minuty před koncem měli hosté další přesilovku, a tak zkusili hru bez brankáře. Ale Burian se trefil do prázdné branky a rozhodl. Kohouti porazili Piráty 5:2.
"Důležitá byla první branka hned v prvním střídání, to se nám ještě letos nepovedlo. Martin Vyrůbalík tam udělal dobrý výpad, přečíslil to, a mě to tam konečně padlo. Obránci byli dnes produktivní. Dobře jsme dnes napadali, měli jsme další šance, ale pak soupeř vyrovnal a trochu nás to zabrzdilo. Naštěstí jsme ještě do konce třetiny dali gól a znovu se ujali vedení. Ten byl možná rozhodující. Ve druhé třetině jsme přidali další dvě branky a hrálo se nám dobře. Ve třetí části Chomutov vytahoval dva hráče na brejky, bylo to těžké ho chytat, ale zvládli jsme to. Pak sice dal Růžička gól v přesilovce, ale další nějaké velké šance jsme jim nedali.  Doufám, že jsme to doma konečně prolomili a konečně jsme našim fanouškům také dali na ledě trochu radosti," řekl po zápase David Škůrek.
"Hodně nám pomohl gól v první minutě, spadla z nás nervozita, hráči si uklidnili, zpřesnili hru, věřili si a zlepšili jsme se také v napadání. Před tím to nebylo ono i v soubojích. Nyní jsme díky tomu byli častěji na puku a ovládali jsme hru. Ve třetí části jsme udělali dva zbytečné fauly a nechali Chomutov nadechnout, na to si musíme dát pozor. Pro nás nyní úspěšná série dvou utkání za šest bodů doma. Věřím, že se nám to podaří protáhnout s Plzní," hodnotil utkání Jan Tomajko.

HC Olomouc5:2Piráti Chomutov
(2:1, 2:0, 1:1)
Branky:1. Škůrek (Vyrůbalík, Laš), 13. Herman (Škůrek, Vyrůbalík), 26. J. Galvas (Mráz, L. Galvas), 27. Herman (Holec, Vyrůbalík), 58. Burian (Strapáč) - 7. Vondrka (Lauko), 45. V. Růžička (Skokan, Flemming).
Rozhodčí:Šír, Lacina - Lederer, Gebauer.
Vyloučení:5:3
Využití:0:1
V oslabení:1:0
Diváků:3 023
Sestava HC Olomouc:Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, Strapáč, Mráz - Roman Vlach, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.
Sestava Piráti Chomutov:Laco (27. Š. Lukeš) - Flemming, J. Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - V. Tomeček, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Chlouba, Poletín - Koblasa, Lauko, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Velitelství Vojenské policie - Stráž obrany státu

Katalog firem » Úřady, instituce » Armáda

Velitelství Vojenské policie Olomouc, které je nositelem čestného názvu „Stráže obrany státu“, a je výkonným orgánem policejní ochrany ozbrojených sil, vojenských objektů, vojenského m...