Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 6 °C

Mora zvládla důležitý zápas s Pardubicemi

8.2.2018

Hokejisté HC Olomouc hráli dohrávku 49. kola Tipsport extraligy s Pardubicemi. Bez Branislava Konráda, který už je v dějišti olympijských her, hráli Kohouti o velmi důležité body v boji o účast v play-off. Po dvou třetinách byl stav 3:3. Ve třetí části rozhodli duel Strapáč s Irglem. Mora vyhrála 5:3.

Hokejisté HC Olomouc hostili ve 49. kole Tipsport extraligy v plecharéně Dynamo Pardubice. Hokejisté HC Olomouc hostili ve 49. kole Tipsport extraligy v plecharéně Dynamo Pardubice. Foto: Radek Heloňa

Olomouc nastoupila bez své opory Branislava Konráda, který je se slovenským týmem na OH v Jižní Koreji. Do konce sezóny Hanáci asi nemůžou počítat ani s Jerglem a Škůrkem. Pardubice začaly na Hané aktivně, při střídání třetí formace zamknuly domácí v jejich třetině a Martin Kaut pálil z dobré pozice nad Faltrovu branku.
Ve 4. minutě šli do vedení Kohouti. Jan Eberle nahodil pomalý puk na branku, Marek Laš jej dokázal tečovat mezi Kacetlovy betony. O minutu později však Dynamo srovnalo, když se zblízka trefil francouzský útočník Perret. Třetí formace Pardubic hrála fantasticky, i ve třetím střídání měla tutovku a Perret opět jako přes kopírák překonal Faltra, když mu po buly nahrál tentokrát Poulíček. V přesilovce HCO pálil od modré dvakrát nebezpečně Vyrůbalík, další bek ohrozil Kacetla z mezikruží bekhendem, ale hosté se ubránili, v závěru navíc mohl jejich vedení navýšit Rolinek, kterého vychytal Falter. Na druhé straně byli blízko srovnání Ostřížek s Knotkem, i Kacetl se činil. Olomouci se přeci jen podařilo vyrovnat, když Herman dorážel Lašovu střelu. Dvě minuty před koncem málem slavil hattrick Perret, tečí Wishartovy rány puk za olomouckého gólmana nedostal.
Ve druhé části šli domácí do vedení. Faul Wisharta potrestal po šesti vteřinách přesilové hry domácí kapitán Vyrůbalík. Pardubice hrály hned po inkasování také početní převahu, rány od Petra Sýkory létaly kolem tyčí, ale Kohouti se ubránili. V polovině duelu už ale nedokázali čelit tlaku první formace a Rolinek vyrovnal. O chvíli později trefil horní tyčku útočník Dynama Beran.
Třetí třetina byla dlouho vyrovnaná, až ve 48. minutě se nejdříve u mantinelu prosadil hitem na Poulíčka Petr Strapáč, aby pak dorazil Burianovu střelu za záda Kacetla. Pět minut před koncem mohl navýšit vedení Irgl, v tísni střílel jen do Kacetla. Hosté začali hrát bez brankáře už dvě minuty před koncem, Ondrušek však neuvěřitelně minul prázdnou branku. Trefit se povedlo až Irglovi, Olomouc porazila Pardubice 5:3.
"V hlavách i na hokejkách bylo hodně nervozity, uvědomovali jsme si tíhu utkání. Problémy jsme měli v obranném pásmu, prohrávali jsme souboje a soupeř v první třetině měl šance. Ale zareagovali jsme na to, podali jsme bojovný výkon a vyhráli důležitý zápas v tom, abychom se o play-off mohli rvát i po pauze. V sebedůvěře dokážeme hrát s každým soupeřem, takže dnes to nebylo postavené tak, že musíme dnes vyhrát. V závěru jsme mohli rozhodnout dříve, ale v tom okamžiku se to prostě stane, když Jirka Ondrušek netrefil branku, byla to komplikace, ale jsme rádi, že jsme to dohráli do úspěšného konce," řekl po utkání asistent trenéra HCO Zdeněk Moták.

HC Olomouc5:3HC Dynamo Pardubice
(2:2, 1:1, 2:0)
Branky:4. Laš (Eberle, Strapáč), 16. Herman (Laš, Eberle), 24. Vyrůbalík (Jaroměřský, Eberle), 48. Strapáč (Burian, Irgl), 60. Irgl (Burian) – 5. Perret (M. Kaut, Poulíček), 7. Perret (Poulíček, M. Kaut), 29. Rolinek (Marosz).
Rozhodčí:Šír, Hejduk – Jindra, Zíka.