Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav, venku je 20.1 °C

Mora zdolala Litvínov a je zase šestá

28.1.2018

Hokejisté Olomouce potřebovali po třech porážkách zabrat bodově naplno, aby zastavili pád tabulkou a odrazili nápor týmů ze spodních pater v boji o účast v play-off. Hostili poslední Litvínov. Mora vedla po dvou třetinách 3:1, Verva však snížila a schylovalo se k dramatu, které nakonec odmítl čtvrtou brankou Jakub Herman.

Petr Strapáč sleduju puk v brance Litvínova. První branku Mory dal František Skladaný. Kohouti porazili Vervu 4:2. Petr Strapáč sleduju puk v brance Litvínova. První branku Mory dal František Skladaný. Kohouti porazili Vervu 4:2. Foto: ČTK/Luděk Peřina

V brance Olomouce nastoupil Martin Falter, Branislav Konrád nebyl ani na lavičce, stejně jako Zbyněk Irgl. Za Litvínov nastoupil ke druhému utkání loni olomoucký Juraj Mikúš.
Hanáci měli hned v prvním střídání dobrou šanci, Eberle našel před brankou Knotka, ale ten v tísni nedokázal dostat puk nad Kantorův beton. V přesilové hře pak v podobné situaci neprostřelil brankáře Litvínova Laš. Hanáci přesilovku přece jen využili, pohotovou střelou se prosadil František Skladaný.
V dalším střídání pálil Herman, Kantorovi puk vypadl, domácí se dožadovali videa, ale k ověření nedošlo. Litvínov poprvé ohrozil Faltra až v 10. minutě, Lukešovu střelu olomoucká dvojka chytila. Na druhé straně chybovala obrana Vervy, ale Eberle zahodil tutovku a možnost navýšení vedení pro HCO. Kantor držel Vervu, chytil parádním semaforem i dělovky Holce i Jaroměřského. V závěru třetiny i Strapáčovu teč. Kantorův výkon držel chemiky na Hané ve hře.
Ve 24. minutě vystřelil Litvínov počtvrté a rána Baránka od modré čáry skončila po zásahu Faltra lapačkou v brance. O čtyři minuty později nechal Knotek puk v tandemu Lašovi a ten vymetl šibenici a vrátil domácím vedení. Po šanci Hermana šla Verva zase do čtyř a Kohouti využili druhou početní převahu, když Burian dorazil Houdkovu střelu.

Martin Falter nastoupil v brance Mory proti Litvínovu. Při nemoci Branislava Konráda zvládl věčný náhradník zaskočit ve správnou dobu. Martin Falter nastoupil v brance Mory proti Litvínovu. Při nemoci Branislava Konráda zvládl věčný náhradník zaskočit ve správnou dobu. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Ve 44. minutě tlačila první formace Hanáků volný kotouč do branky, ale litvínovská tvrz odolala. Další obrovskou příležitost zahodil Strapáč, když z ideální střelecké pozice trefil Kantora. Hanáci posléze pohrdli přesilovkou a Litvínov ve 49. minutě snížil, když se zblízka trefil Marek Růžička.
 V 57. minutě trefil tyčku kapitán hostí Trávníček. Drama nakonec odmítl Jakub Herman, který bekhendem proměnil svoje sólo. Olomouc porazila Litvínov 4:2.
"Po třech prohrách jsme začali dobře, stříleli jsme, chodili jsme před bránu, ale byli jsme málo produktivní. Vedli jsme 3:1, ale ve třetí části nás naše přesilovka dostala zase dolů, přestali jsme hrát, začali jsme být nervózní. Měli jsme v závěru i štěstí, Litvínov trefil břevno, ale šli jsme mu dnes výkonem naproti. Padesát minut jsme hráli dobře. Věřím, že se naše produktivita zlepší. Branislav Konrád je nemocný, Martin Falter to zvládl výborně, když za stavu 2:3 měl dva velmi dobré zákroky," řekl po utkání Jan Tomajko.

HC Olomouc4:2HC VERVA Litvínov
(1:0, 2:1, 1:1 )
Branky:5. Skladaný, 28. Laš (J. Knotek, Vyrůbalík), 30. Burian (Houdek, Ondrušek), 59. Herman (Holec, Jaroměřský) – 24. Baránek (Marek Růžička), 49. Marek Růžička (J. Mikúš).
Rozhodčí:Kalina, Orolin – Gebauer, Stanzel.
Vyloučení:2:5
Využití:2:0
V oslabení:0:0
Diváků:4 163.
Sestava HC Olomouc:Falter – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský. L. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec - Jergl, Herman, Holec - Podlaha, Mráz, Ostřížek Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.
Sestava HC VERVA Litvínov:Kantor – Iberer, Šesták, Báranek, Gula, Čutta, Kubát, L. Doudera – Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička – Jurčík, Válek, Trávníček – Havelka, Kůs, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Dámské letní boty, pantofle Rizzoli.

Svršek i stélka jsou vyrobeny z pravé lícové kůže.

Nášlapná stélka je komfortně měkoučká, budete se cítit jako v bavlnce. Zmírňuje tlak na chodidla, kolena a kyčle.

Pantofle můžete použít jako pracovní obuv, zdravotní nebo domácí přezůvky. Jsou skvělé pro celodenní nošení.