Úterý 23. října 2018, svátek má Teodor, venku je 9.9 °C

Kohouti prohráli s poslední Jihlavou v prodloužení

12.1.2018

Kohouti hostili ve 39. kole v plecharéně Duklu Jihlava. Po dvou třetinách byl duel stále vyrovnán, byť byli Hanáci lepším týmem a měli určitě více střel. Jihlava se ale držela v utkání. Po šedesáti minutách šel duel za stavu 2:2 do prodloužení. V něm se prosadila Dukla a získala bod navíc.

Útoční HC Olomouc Marek Laš tuto obrovskou možnost v oslabení neproměnil. Útoční HC Olomouc Marek Laš tuto obrovskou možnost v oslabení neproměnil. Foto: ČTK/Luděk Peřina

První šanci duelu měl po Jerglově vybídnutí Holec, puk skončil v náručí Voldena. Akci dvou olomouckých na jediného beka Suchánka zachránil jihlavský bek obětavým i efektivním pádem do přihrávky Mráze. V oslabení pak jel úplně sám na Voldena útočník Marek Laš, blafák však nezakončil dobře.
Jihlava zahrála výborně druhou polovinu přesilovky, ránu Bryhnisveena viděl Konrád na poslední chvíli, vyražený puk pak těsně vedle branky dorážel osamocený Jiránek. Ve 13. minutě už Jihlava početní převahu využila, když Hamill zpoza branky nahodil puk na Konrádův beton a od něj šel puk za záda olomouckého gólmana. Hanáci se snažili srovnat také v přesilovce, ostře pálili Vyrůbalík se Škůrkem, Laš zblízka těsně minul, Volden pak ostatní puky již držel u sebe. Druhá přesilovková pětice Olomouce už byla úspěšnější. Irgl našel Buriana a ten rychlou střelou překonal norského brankáře.
 Ve druhé části se střelecky probudil ve 28. minutě Miroslav Holec, když střelu s přispěním beka Jihlavy dostal mezi betony Voldena. Hosté zahrozili o chvíli později, sám před Konrádem zůstal Žálčík, slovenský reprezentant puk do branky nepustil.
Ve 38. minutě hostující první formace zatlačila tu olomouckou a Adam Zeman střelou na lapačku překonal Konráda a vyrovnal.

Radost. Gólové oslavy Mory po druhé brance v utkání, kdy se trefil Vilém Burian. Radost. Gólové oslavy Mory po druhé brance v utkání, kdy se trefil Vilém Burian. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Olomouc vstoupila do třetí části aktivně, trenéři stáhli hru na tři lajny, Voldena zkoušeli překonat Holec a Jergl, ale z brejku byl blíže ke gólu agilní Zeman. Hosté pak neodehráli dobrou přesilovku, v závěru mohli dokonce inkasovat, když si volný puk dojel Knotek, Volden ještě zasáhl. Další možnost domácích měl Strapáč, jeho střele tečovaná lapačkou brankáře hostí skákala těsně vedle tyčky.
Dukla pak hrála další početní převahu, Rabitt byl sám před Konrádem, ten ale situaci zvládl. Šest minut před koncem tečoval Knotek Houdkovu střelu a puk se otřel o tyčku. O minutu později se málem trefil dlouholetý hráč Olomouce Diviš, Konrád předvedl při jeho sólu bravurní zákrok.
Rozhodnout mohl i Zbyněk Irgl, z úhlu ale trefil jen Voldena.
V normální hrací době zápas skončil 2:2 a prodlužovalo se. V něm se prosadila dvojice jihlavských forvardů Anděl - Žálčík a druhý jmenovaný zařídil Dukle bod navíc.
"Mrzí náš porážka v prodloužení, určitě jsme měli v utkání více než na bod. Ve druhé třetině jsme měli přidat třetí branku, tam jsme mohli rozhodnout. Nechali jsme se Jihlavou trochu uspat, nechali ji vyrovnat, což rozhodlo. Ještě jsme také hráli hodně času v oslabení, kde jsme ztratili zbytečně hodně sil. Dukla je ale velmi nepříjemný soupeř a my jsme to dnes hodně pocítili," řekl po utkání obránce Mory a nedávný účastní MS U20 v Buffalu Jakub Galvas.

HC Olomouc2:3HC Dukla Jihlava
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky:17. Burian (Irgl, Houdek), 28. Holec (Herman) - 13. Hamill (A. Zeman, Kajínek), 38. A. Zeman (Čachotský, Šidlík).
Rozhodčí:Hribik, Souček – Lhotský, Hanzlík.