Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 4.9 °C

Kohouti vezou ze Sparty bod

17.11.2017 aktualizováno 18.11.2017 08:03

Hokejisté HC Olomouc nastoupili na ledě Sparty Praha. Ta měla na kontě šest proher v řadě, Olomouc naproti tomu držela tři výhry za sebou. Kohouti prohrávali už 0:2, ale dokázali v polovině duelu snížit Ondruškem. A ve třetí třetině vyrovnal Ondruškův parťák z obrany Tomáš Houdek. Bod navíc si v nájezdech vystřílela Sparta.

Hokejisté Olomouce dokázali v Praze srovnat ze stavu 0:2. V prodloužení sahali po druhém bodu, ale v nájezdech pak získala bod navíc Sparta. Hokejisté Olomouce dokázali v Praze srovnat ze stavu 0:2. V prodloužení sahali po druhém bodu, ale v nájezdech pak získala bod navíc Sparta. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Kohoutům v O2 Aréně chyběli Holec se Sundherem, který nedohrál už domácí duel s Třincem. Místo nich nastoupili Aleš Jergl a mladý Slovinec Rok Macuh. Těsně před utkáním musel odstoupit také Petr Strapáč, a tak na levém křídle třetí formace naskakoval obránce Robin Staněk.
Mora měla i tak první šanci duelu. V 5. minutě zůstal sám před Honzíkem centr čtvrté řady Roman Vlach, nedokázal však brankáře domácích překonat. Domácí byli v tutovce úspěšnější. Hlinka viděl zpoza branky volného Vránu, ten stačil zakončit dříve, než k němu dojel Burian a Konrád byl bez šance.
Vyrovnat mohl Vilém Burian, i on však ztroskotal na Honzíkovi. Konrád na druhé straně zase chytil velkou příležitost domácí posily z Mountfieldu HK Jarůška.
Ve druhé části navýšil vedení domácích šikovnou individuální akcí Nor Reichenberg. Hanáci snížili v přesilové hře při vyloučení Švrčka. Burian nahodil puk na branku, před ní se nejlépe zorientoval Jiří Ondrušek a prostřelil Honzíka. Ve 38. minutě nechal Herman puk v tandemu Jakubu Galvasovi, který v dobré pozici přestřelil sparťanskou branku. Po dvou třetinách vedli Pražané nad Morou 2:1.
Ve třetí části Olomouc marně bušila do defenzivních vrat Sparty. První možnost přišla paradoxně v oslabení, akci dva na jednoho však dvojice Laš a Eberle gólem neskončila. A Kohouti opět potvrzovali, že vedou statistiku v počtu branek v extralize právem. Ale i druhý brejk Buriana s Mrázem neskončil vyrovnáním, Honzík i podruhé zachránil. Sparta nastřelila horní tyč střelou Pavelky od modré čáry.
Hanáci pak hnáni velmi početným výjezdem olomouckých fanoušků zatlačili Spartu v jejím obranném pásmu. A odměna přišla. Tomáš Houdek se štěstím překonal Honzíka, a bylo srovnáno na 2:2. A tak skončil zápas i po šedesáti minutách.
Gól nepadl ani v prodloužení, ve kterém také určovala tempo hry Olomouc. V samostatných nájezdech byla úspěšnější Sparta, ale Kohouti vezou z Prahy cenný bod.
"Jsme spokojeni s výkonem týmu. Škoda bodu, který získal soupeř, ale myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Prohrávali jsme 0:2, pak jsme to vyrovnali. Řekl bych, že ve třetí třetině jsme měli trošku víc ze hry. I v prodloužení. Bohužel, šlo to do nájezdů. A nich jsme lepší nebyli. Ale hráče bych chtěl pochválit," řekl pro hokej.cz jednatel klubu a asistent trenéra Venery Jan Tomajko.

HC Sparta Praha3:2HC Olomouc
(1:0, 1:1, 0:1)
Branky: 7. P. Vrána (J. Hlinka, Nedomlel), 26. Reichenberg (Kudrna, Z. Michálek), rozh. nájezd Jarůšek – 29. Skladaný (Herman), 53. Houdek (Ostřížek)
Rozhodčí:Hodek, Kika – Barvíř, Blümel