Úterý 19. března 2024, svátek má Josef, venku je 2.6 °C

Mora venku opět prohrála s bodem

21.11.2017 aktualizováno 22.11.2017 05:15

Hokejisté HC Olomouc nastoupili ve 24. kole Tipsport extraligy ve ŠkoEnergo Aréně v Mladé Boleslavi. Bruslaři měli doma poprvé na lavici nového kouče Vladimíra Kýhose. A jeho metody zřejmě zapůsobili na domácí v úvodu, protože ve 2. minutě Bolka vedla už 2:0. Mora však dokázala srovnat, stejně jako ve druhé části na 3:3. Po třetí třetině, ve které branka nepadla, šel duel do prodloužení. V něm se trefil domácí Vojtěch Němec, a rozhodl tak o bodu navíc pro domácí.

Gólové objetí. Aleš Jergl tečoval střelu Jakuba Galvase a Mora snížila v Mladé Boleslavi na 1:2. Gólové objetí. Aleš Jergl tečoval střelu Jakuba Galvase a Mora snížila v Mladé Boleslavi na 1:2. Foto: ČTK/Radek Petrášek

Kohouti nastoupili v Mladé Boleslavi poprvé v sezóně na soupisce s odchovancem Bolky Janem Jaroměřským, který se konečně zotavil z operace ramene. Zatím byl připraven na pozici sedmého beka. Hanákům chyběli v útoku Sundher, Holec, Káňa i Strapáč, a tak hráli opět Jergl, Macuh a na křídle i bek Staněk.
Úvod Olomouci nevyšel, byť byla celý začátek duelu v obranném pásmu Bolky. Ve 2. minutě se trefil sice Knotek, ale ten boleslavský, Tomáš, který byl důrazný před Konrádem. O několik sekund později zapomněla olomoucká defenzíva na duo Pabiška-Urban a druhý jmenovaný překonal bezmocného Konráda.
Hanáci však další gólostroj automobilkářů zastavili. Ve 14. minutě šikovně tečoval nahození Jakuba Galvase Aleš Jergl a bylo veseleji.
Ještě lépe mohlo být po nástupu do druhé třetiny, Jakub Herman svůj nájezd na Maxwella v gól neproměnil. Povedlo se to až později po Ondrůškově dobré práci u mantinelu pohotovému Janu Eberlemu, jenž ranou z mezikruží našel místo nad lapačkou amerického gólmana v dresu Bruslařů.
V polovině zápasu se vedení ujali opět domácí. Využili Martinem Procházkou přesilovku. Útočník se slavným jménem nepovedenou "plíživkou" nachytal Braňa Konráda. Kohouti odpověděli také v početní převaze. Ránu Tomáše Houdka dorazil za Maxwella František Skladaný.

Bruno Mráz v tvrdém souboji u mantinelu s mladoboleslavským Davidem Němečkem. Bruno Mráz v tvrdém souboji u mantinelu s mladoboleslavským Davidem Němečkem. Foto: ČTK/Radek Petrášek

Třetí část hry začali lépe hosté. Maxwell musel řešit nepříjemné střely Hermana a Lukáše Galvase. Na druhé straně krotil Němečkovu dělovku Konrád. Kohouti byli v poslední třetině dříve u puků a častěji v obranném pásmu Mladé Boleslavi.
Domácí se k dobré příležitosti dostali v 52. minutě. Orsavův pokus olomoucká jistota jménem Konrád kryla. Čtyři minuty před koncem nabídl Olomouci vedení chybující Hanzlík, David Ostřížek z dobré pozice netrefil. Po šedesáti minutách skončil zápas nerozhodně 3:3.
V prodloužení měli velké šance Ostřížek a Eberle, nedali a za domácí rozhodl minutu před koncem Vojtěch Němec. Mora tak veze z venku opět bod. V pátek hrají Kohouti doma proti Kometě Brno.
"Zajímavostí bylo, že první dvě minuty jsme odehráli na polovině soupeře, neřku-li v jeho obranném pásmu, a prohrávali jsme 0:2. Byl to těžký direkt, nicméně dostali jsme se z něj. Naše hra byla odhodlaná, šli jsme za vyrovnáním. Ve třetí třetině už obě mužstva hrála dobře v obraně a bylo těžké se prosazovat. Viděli jsme kvalitní hokej, domácí byli v prodloužení šikovnější při zakončení," hodnotil zápas asistent trenéra Venery Zdeněk Moták.

BK Mladá Boleslav4:3HC Olomouc
(2:1, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky:2. T. Knotek, 2. Urban (Pabiška, Lenc), 30. Martin Procházka (Pabiška, Pacovský), 64. V. Němec (Klepiš) – 14. Jergl (J. Galvas, R. Vlach), 24. Eberle (Ondrušek), 37. Skladaný.
Rozhodčí:Hejduk, Pražák – Flegl, Polonyi