Reklama

Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, venku je 14.9 °C

Mora chce s Krejčím a svými fans úspěch

Sport

6.9.2021

Autor: Petr Pelíšek

V Divadle na Šantovce se konala předsezónní tisková konference HC Olomouc. Před zástupce médii předstoupili jednatel a trenér Jan Tomajko, generální manažer Erik Fürst, marketingový manažer Simon Vejtasa, trenér Zdeněk Moták a nový kapitán Hanáků Jiří Ondrušek.

„Doufáme, že sezona bude jiná než minulá. Pevně věříme, že bude s diváky a budeme mít častokrát plný dům. Mužstvo jako takové zůstalo de facto pohromadě. V základní části čekáme lepší výkony než v sezoně minulé, to je naší prioritou. Posílili jsme, to je bez debat. Do svých řad jsme získali Davida Krejčího, takže pevně doufám, že to bude znát na ledě i v hledišti,“ řekl Jan Tomajko, jednatel a trenér HC Olomouc.  „Rád bych navázal na Jana Tomajka. Také já věřím, že sezonu si diváci užijí a budou chodit v co největším počtu. Naši fanoušci jsou skvělí, všichni se na ně těšíme. Jak už řekl Honza, mužstvo zůstává delší dobu pohromadě, a proto očekáváme lepší výsledky i předvedenou hru,“ uvedl Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

V uplynulé sezoně skončili Hanáci na osmé příčce. Pak v předkole play-off vyřadili Plzeň. A tohle by rádi minimálně zopakovali.  „Výsledky v základní části minulé sezony byly lehce neuspokojivé. Poté jsme ale v play-off porazili silnou Plzeň a potrápili Spartu. Až v závěru sezony jsme hráli bez obsáhlé marodky a hned to bylo znát. Závěr sezony byl tedy lehce úspěšný, ale my nechceme a nesmíme usnout na vavřínech. Musíme neustále pracovat,“ řekl trenér Zdeněk Moták. „Suchá příprava, která probíhala v jarních a letních měsících, byla v pořádku. Naštěstí proběhla bez zranění. Poté jsme nastoupili k předzávodnímu období, přičemž to závodní nám začíná 10. září. V rámci přípravy jsme odehráli 8 utkání, ale bohužel se nám nepodařilo vyhrát ani jeden zápas. Znovu nás zlobila koncovka, dali jsme jen jeden a půl gólu na zápas. To je prostě málo,“ podotkl.

Nejzvučnější extraligovou posilou se stal David Krejčí, který zpět na Hanou zamířil rovnou z Bostonu. „Už teď je radost Davida pozorovat na tréninku. Jeho hokejové myšlení je parádní. Fanoušci se mají na co těšit. S Davidem jsem hrál celou mládež před jeho odchodem do Třince. Patnáct let jsem ho neviděl, ale teď jsem rád, že se vrátil domů,“ řekl kapitán HC Olomouc Jiří Ondrušek.

S kým nastoupí pětatřicetiletý hokejista ve formaci v pátečním duelu se středočeským klubem? „K Davidovi jsme vybrali Honzu Káňu a Lukáše Kucseru. Honza je herním typem, který dokáže dát dobrou přihrávku a vystřelit. Zároveň dobře bruslí, takže tato spolupráce by mohla být plodná. Dalším do party je Lukáš Kucsera, který by měl mít na starost zakončení. Budeme rádi, když budou úspěšně zakončovat všichni tři. Lukáš má velice dobrou střelu, tudíž doufáme, že vytvoří kompaktní trojici. Potřebujeme je vidět v zápase. Jestliže v této formaci nějaký problém bude, jsme připraveni jej řešit,“ řekl Moták.

Poslední přípravné utkání před novou sezonou se nedohrálo. V 53. minutě zápasu proti Hradci Králové se velmi nešťastně zranil brankář Branislav Konrád, jenž momentálně leží v nemocnici. Fanoušky a spoluhráče ale už na dálku stihl pozdravit. „Velmi těžko se dá odhadovat doba léčení Braňa Konráda. Rozhodně to není na dobu jednoho nebo dvou týdnů. Místo Braňa bude chytat Jan Lukáš,“ uvedl Fürst.

A jaké má Mora cíle? „Musíme se na vše dívat s pokorou. Naše první starost je taková, abychom neskončili patnáctí. Druhá starost je, abychom neskončili čtrnáctí a až poté se můžeme bavit o play-off. Chceme skončit co nejvýše, ale víme, že extraliga bude nesmírně vyrovnaná. Většina mužstev bude o to bojovat podobně jako my, takže jsme maximálně pokorní a obezřetní. Konečné umístění z minulého roku, když neberu v potaz základní část, chceme minimálně dorovnat, nebo jej samozřejmě překonat,“ uvedl Jan Tomajko.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Hartmansport

Katalog firem » Obchod » Sportovní obchody » Lyže, snowboardy

Zima přichází a HARTMANSPORT je opět otevřen!

Předsezónní slevy až -60%!

Od 13.9.2021 jsme pro Vás opět k dispozici na známé adrese Poupětova 4, Olomouc (u parkoviště pavilonu A Výstaviště Flora). Těšíme se na vás každý všední den.

Otevírací hodiny:
PO-PÁ 9-18

Profesionální služby, akční ceny, přátelské prostředí a italská káva, to je speciálka Hartmansport.

Nové modely lyží Elan a Lusti skladem. Největší výběr lyží Lusti v Olomouci.
TESTCENTRUM Elan ,TESTCENTRUM Lusti

ELAN,LUSTI,VOLKL,FISCHER,ATOMIC,SALOMON,HEA D,
DALBELLO,BURTON,CRAFT,ALPINA,ICEPEAK,DAINES E,
LEKI,SPORTEN,STUFF,EIDER,MICO,ROTTEFELLA,DI AMIR a další.

ROČNÍ SERVIS ZDARMA NA LYŽE ZAKOUPENÉ U NÁS.!!!