Reklama

Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 13.4 °C

Mora chce minimálně do předkola

Sport

14.9.2022

Autor: Petr Pelíšek

Hokejisté HC Olomouc vstoupí do nové extraligové sezony v pátek zápase v Plzni. A na Hané je ve srovnání s minulým soutěžním ročníkem několik věcí jinak. Moru po pěti letech opustil trenér Zdeněk Moták, David Krejčí, superstar předchozí sezony, si pro další pokračování kariéry vybral Boston. Ovšem nic z toho nemění nic na plánech Olomouckých, chtějí do play-off.

„Chtěl bych fanoušky poprosit o podporu. Doufáme, že co nejčastěji zavítají na zimák. Rozpočet se lehce zvýšil, za což musím pochválit Simona Vejtasu, který pracuje jako marketingový manažer výborně. Říkáme to každý rok, prvním cílem je předkolo, poté chceme dojít co nejdále. Loni nám postup do čtvrtfinále o kousek utekl. Nebylo to pouze o zranění Honzy Káni, zdravotních problémů tam bylo více. Nechceme plakat tak, jak plakali někteří soupeři. Hokejový život je takový. Došli jsme, kam jsme došli, nyní se pokusíme to zlepšit,“ řekl Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

 „Jednou věcí jsou cíle v tabulce, kde bychom chtěli postoupit minimálně do předkola play-off. Ještě důležitější pro nás však bude předvedená hra, na které jsme v přípravném období pracovali. Chceme být především v útoku lepší než v minulých sezónách,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko. Ten má v realizačním týmu nové kolegy. „Máme asistenta Borise Žabku, který k nám nově naskočil. Slibujeme si od něj práci s obránci, určitě bude velkou posilou. Dále nás posílil Martin Prusek, který je už hodně zkušený a má bohatou hráčskou minulost. Věřím, že nás posunou někam dále,“ podotkl Tomajko.

A co potřebuje Mora zlepšit při srovnání s minulou sezónou? „Trápila nás koncovka. Góly dávala pouze jedna formace, což bychom chtěli změnit. Potřebujeme, aby se prosazovaly všechny pětky. David Krejčí tady už není, takže to musí stát i na dalších hráčích,“ řekl Tomajko. „Na hru bez Davida, který šel zpět do Bostonu, se zvyká těžko. Musí se to vrátit něčím jiným. Bojovností, bruslením, hra musí být jiná. Nedá se nic dělat. Hráči se musí naučit být těmi potřebnými lídry, třeba Honza Káňa by měl být jedním z nich. Měl výbornou sezónu, na kterou potřebujeme, aby navázal,“ poznamenal.

„Tým si celkem sedl. Posily zapadly dobře. Myslím si, že Kuba Orsava nebo Pavel Musil ukázali, že potenciál v nich je velký. Na puku jsou velice šikovní, což se snad potvrdí v pátek při prvním utkání. Přípravné zápasy se těžko hodnotí. Nikdo neví, jaké měl v danou chvíli soupeř tréninky. Sestavy jsou promíchané, zkouší se různé kombinace, v sezóně je to vždy o něčem jiném,“ řekl kapitán Mory Jiří Ondrušek.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Zdravá výživa u Milušky

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Zdravá výživa u Milušky (vedle Národního domu)

Marmeláda di arance pomerančová,malinová ,kaštanová a fíková pomazánka ZUEGG

Chico kávovinový nápoj BIO

BIO prášek Maca je doplněk stravy, který obsahuje 100% BIO prášek z kořene Maca.

Velký výběr čajů,od českého výrobce Milota

Kokosové plátky ,doslazené sušeným nektarem z kokosových květů

Basilur vánoční čajová kolekce

Šťavnatý pečený čaj

Vanilkový lusk i vanilka mletá nebo vanilkový extrakt

Kokosové mléko BIO

mix oříšků nebo studenská směs

Bio džem z červeného rybízu je vyrobeno z čisté rybizové šťávy

Bio limonády ISIS a ovocné šťávy

Čekankový sirup s firmy Bionebio

Tahinádu-sladká pistácie s kousky pistácií

Expres menu ,hotová jídla

Bezvaječnè těstoviny s mořskou řasou KOMBU

Bio Kypřící prášek bionebio z vinného kamene

Přírodní třtinový cukr BARISTA bio*nebio

Bio zelené olivy plněné česnekem

České Tremoso

Olej Ostropestřcový

Houba Maitake

Bio pravá horká čokoláda VIVANI