Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav, venku je 18.3 °C

Mora ztratila zápas s Libercem v poslední třetině

27.2.2024

Hokejisté HC Olomouc nastoupili v 50. extraligovém kole doma v Plecharéně proti Liberci. Mora po polovině zápasu vedla o dvě branky, jenže pak pětkrát, z toho třikrát v poslední třetině, inkasovala.

První třetina byla bojovná a moc šancí nenabídla. Nakonec ale šli do vedení domácí, když Orsava využil clony před brankářem Hrenákem a zamířil přesně do sítě. Olomouc svůj náskok poté navýšila na začátku druhé části. Liberecký brankář nezkrotil střelu a Orsava dorazil kotouč správným směrem. Hosté se dlouho marně prokousávali přes defenzivní val Mory. Ta odolávala do poloviny zápasu. Pak se vývoj začal obracet. Ve 31. minutě Flynn předložil puk Rychlovskému a ten z bezprostřední blízkosti prostřelil Konráda. Zmatků v obranném pásmu Olomouce vzápětí využil Vlach, který vyrovnal na 2:2. Severočeši pak udeřili i na začátku poslední periody. Rychlý protiútok zakončil Najman ranou do tyče, od ní se kotouč odrazil k Rychlovskému a ten dokonal obrat. Rychlovský poté při přesilové hře tečoval dělovku Melancona. V závěrečných minutách Bulíř při domácí power-play zamířil přesně do opuštěné klece.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Orsava (Klimek, Rašner), 22. Orsava – 31. Rychlovský, 39. Vlach (Zachar), 43. Rychlovský (A. Najman, Flynn), 53. Rychlovský, 57. Bulíř. Rozhodčí: Kika, Vrba – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4196.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Rutar, Rašner, Škůrek, Mareš – Kunc, Nahodil, Navrátil – Káňa, Anděl, Bambula – Klimek, Musil, Orsava – Chmielewski, Knotek, Kucsera. Trenér Jan Tomajko.
Liberec: Hrenák – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Galvas – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, Najman, Kel. Klíma – Birner, Bulíř, Hawryluk – Vlach, Šír, Zachar. Trenér Filip Pešán.