Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.8 °C

Mora s Pardubicemi bojovala, padla až v prodloužení

21.3.2023

Hokejisté HC Olomouc nastoupili dnes doma ke třetímu čtvrtfinále proti Pardubicím. Mora bojovala, po druhé třetině vedla o dvě branky. Nakonec zápas ztratila v prodloužení.

V úvodu utkání byli nejprve nebezpeční hosté. V přesilové hře pálil Hyka, poté Zohorna, který však na brankáře Lukáše nevyzrál. Stav se poprvé měnil v 8. minutě. Přečíslení dva na jednoho zakončil Sedlák. Na odpověď nemuseli Olomoučtí dlouho čekat. Ve 12. minutě poslal kotouč za brankáře Willa Bambula - 1:1. Dynamu následně vrátil vedení Cienciala. Mora však stihla zásluhou Knotka vyrovnat. A ve druhé třetině následně skóre otočit. Pětiminutové vyloučení Sedláka potrestal Navrátil. Na rozdíl dvou branek pak ještě upravil Menšík - 4:2. Do třetí třetiny však vstoupily Pardubice lépe. Už ve 41. minutě snižoval na rozdíl jediné branky A. Musil. O pět minut později vyrovnal Košťálek. Žádná další branka už v základní hrací době nepadla a po úpravě ledu následovalo prodloužení. V něm fanoušci čekali na rozhodnutí až do 78. minuty, kdy rozhodl o výhře hostů Zohorna.

„Na začátku třetí třetiny jsme rychle dostali gól, pak jsme byli jako opaření. Prodloužení jsme začali poměrně dobře, ale bohužel, poslední branku nakonec dali hosté. Ještě ale není konec série, uděláme maximum, abychom ji prodloužili," řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 4:5 po prodl. (2:2, 2:0, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Bambula (Klimek), 19. Knotek (Bambula), 22. Navrátil (Plášek), 31. Menšík (Mareš)  – 8. Sedlák (Cienciala), 17. Cienciala (Hyka), 41. A. Musil (Poulíček, Vála), 46. Košťálek (Cienciala), 78. Zohorna. Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:3, navíc Sedlák 5 min. + do konce. Využití: 1:0. Diváci: 5500. Stav série: 0:3.

HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Dujsík, Mareš, Škůrek, Švrček, Řezníček – Káňa, Nahodil, Orsava – Bambula, Knotek, Navrátil – Plášek, Kusko, Musil – Klimek, Menšík, Anděl – Kucsera. Trenér Jan Tomajko.

Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček. Trenér Radim Rulík.

Penzion Bernardo

Katalog firem » Hotely, ubytování » Penziony

Nejlepší ubytovna pro Olomouc je Penzion Bernardo. Jsme zaměření na dlouhodobé ubytování u Olomouce vzdálené cca 10 minut jízdy autem. Nabízíme 2 lůžkové, 3 lůžkové i 4 lůžkové pokoje...