Reklama

Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 4.3 °C

Mora doma s Třincem těsně prohrála

Sport

8.10.2021

Autor: Petr Pelíšek

Výborný výkon dnes předvedli hokejisté HC Olomouc doma v Plecharéně proti mistrovskému Třinci. Kohouti, kteří poprvé nastoupili v černých dresech, v zápase 12. kola extraligy ovšem nezískali žádný bod.

Utkání hrané ve výborné kulise plného stadionu nabídlo první přesilovku již po devadesáti sekundách. Oceláři početní výhodu nevyužili. O chvíli později měl šanci Klimek, ale sám před Mazancem tísněn zadákem nedal. V 6. minutě vstřelil první branku utkání Růžička. Domácí po inkasované brance měli k dispozici dvě početní výhody. Ve druhé z nich měla Mora obrovský tlak, ale proměnit ho v gól se nepovedlo. Jestli v první třetině bylo k vidění dost šancí na obou stranách, druhá třetina v nastoleném trendu pokračovala. Více ze hry díky několika přesilovým hrám měli domácí. A hned při první zz nich se Mora dočkala, když brankáře Mazance prostřelil Ondrušek. Pak se poprali Kunc s Daňem a oba vyfasovali kromě dvou minut ještě pětku nahoru. Za Třinec pak zahrozili Marcinko a O. Kovarčík. Stav se nezměnil, stejně jako v závěru druhé třetiny, kdy jel sám na branku Knotek. Na startu poslední dvacetiminutovky měla Mora dvě velmi slibné šance. Neprosadili se Knotek s Oleszem ani chvíli po nich Krejčí. Nevyšlo to ani v přesilovce, když Nahodil trefil levou tyčku. Deset minut před koncem si vzali hosté time out. A pomohl jim. Krátce poté přišla třinecká přesilovka, ve které se trefil Doudera. Mora si pak vytvořila tlak, zkusila i power- play, ale kýženou druhou branku už se dát nepovedlo.

HC Olomouc – Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Ondrušek (Káňa) – 6. Růžička (Jaroměřský, Daňo), 53. M. Doudera (Martin Růžička). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 5500.

HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – Káňa, Krejčí, Kucsera – Olesz, Knotek, Navrátil – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, Kolouch, Bambula. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.
Třinec: Mazanec – Musil, Kundrátek, Doudera, Marinčin, Jaroměřský, Adámek – Daňo, Vrána, Růžička – Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Šedivý, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Kofroň – Dravecký. Trenér Václav Varaďa.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Art Kafé

Katalog firem » Kultura a umění

ART RUBIKON z.s. sdružuje členy se zájmem o umění, řemeslné a technologické obory, pořádá neformální edukační programy pro různé cílové skupiny, včetně dětí a seniorů. Spolek vznikl...